Преземете го возачот Nvidia 361.91 за Windows

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Преземете го возачот Nvidia 361.91 за Windows.

Nvidia ги објави новите возачи 361.91 за титулите на најновата генерација и официјално да го поддржува новиот оперативен систем Виндоус 10. Како и AMD, затоа, Nvidia објави и нови двигатели кои можат да ги оптимизираат перформансите за нови игри, нудејќи нови SLI-профили и решавање на некои пријавени проблеми од корисниците.

Доколку сакате, можете да ги преземете новите пакети, компатибилни со Windows 7/8 / 8.1 32 и 64 bit од следниот линк:

Карактеристики на GeForce 361.91 WHQL:

Пред започнувањето на новата титула, нашиот тим за возачи работи до последната минута за да обезбеди секакви поправки во перформансите и поправени грешки, го прави возачот на играта Подготвен. Како резултат, можете да бидете сигурни дека ќе го имате најдоброто искуство на игри 1-ден за вашите омилени нови наслови.

Игра Подготвени
Дознајте повеќе за тоа како да го добиете оптималното искуство за ARMA 3, Street Fighter V, Monster Hunter Online и HITMAN (Бета)

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!