Преземете го возачот Nvidia 362.00 за Windows

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Преземете го возачот Nvidia 362.00 за Windows.

Nvidia ги објави новите 362.00 возачи за титулите на најновата генерација и официјално да го поддржува новиот оперативен систем Виндоус 10. Како и AMD, затоа, Nvidia објави и нови двигатели кои можат да ги оптимизираат перформансите за нови игри, нудејќи нови SLI-профили и решавање на некои пријавени проблеми од корисниците.

Ако сакате можете да ги преземете новите пакети, компатибилни со Виндоус 7/8 / 8.1 / 10 32 и 64 битни, од следниот линк:

Карактеристики GeForce 362,00 WHQL:

Пред започнувањето на новата титула, нашиот тим за возачи работи до последната минута за да обезбеди секакви поправки во перформансите и поправени грешки, го прави возачот на играта Подготвен. Како резултат, можете да бидете сигурни дека ќе го имате најдоброто искуство на игри 1-ден за вашите омилени нови наслови.

Игра Подготвени
Дознајте повеќе за тоа како да го добиете оптималното искуство за Gears of War: Ultimate Edition, Far Cry Primal и најновото ажурирање за Dying Light.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!