Преземете го прирачникот за италијански Galaxy Note 10 во PDF

Преземете го прирачникот за италијански Galaxy Note 10 во PDF

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете упатството Galaxy Note 10 на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за употреба на Galaxy Note 10? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за Galaxy Note 10 PDF

Денес зборуваме за Galaxy Note 10, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на Galaxy Note 10 и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Galaxy Note 10 накусо

Моќ на друго ниво

Galaxy Note10 и Note10 +: експлозија на моќ, ексклузивен и елегантен дизајн и интелигентно пенкало со бесконечни можности за употреба, сè што треба да се открие.
Повеќе екран, помалку прекини

Сега е достапно во два формати

За прв пат досега, можете да ја изберете новата Galaxy Note со големина што ја сакате.

Приказ на бесконечност во кино

Новиот дисплеј Infinity-O со технологија Dynamic AMOLED остава простор за ново искуство во гледање со бои и квалитет на сликата, без споредба.

С ПЕН

Помислете на тоа. Запишете го. Фати го.

Вашето пишување веднаш станува дигитален текст
Запишете ги своите белешки со S Pen и потоа со едноставен допир можете да ги претворите во формати на текст за да ги споделите со сите.

Контролирајте ја вашата Galaxy Note со S Pen и воздушни дејства
Новата функција на воздушни дејства ви овозможува да имате ново ниво на контрола. Можете да зумирате или да зумирате на фотоапаратот, да ја подигнете или намалите јачината на звукот, да пребарувате фотографии и да направите многу повеќе со едноставен гест.
Екранот на кој може да го напишете во секое време Фотографирање и белење на екранот секогаш кога инспирацијата ќе ви се заблагодари на Always On Memo, без да отворите апликација

ИЗВРШУВАЕ

Повеќе моќ. Повеќе брзина. Повеќе меморија.

Спомен на компјутер, содржан во паметен телефон
Galaxy Note10 и Note10 + го земаат просторот за складирање достапен на паметен телефон на ново ниво, благодарение на внатрешната меморија 256GB3, која може да се прошири со microSD до 1TB. 4 Чувајте ја целата содржина без проблеми.

Толку многу моќ во текот на денот
Благодарение на вештачката интелигенција, батеријата на Galaxy Note10 и Note10 + е во состојба да ги оптимизира сите процеси и да трае подолго од денот. И со ултра брзо полнење, веднаш сте подготвени да одите.

КАМЕРА

Направете незаборавни видеа, напредно уредување
Уредете ги вашите видеа како режисер благодарение на прецизноста на S Pen.

Видео во живо од пожар
Одлучете на што да се фокусирате и да додадете специјални ефекти за да ги направите вашите видеа неверојатно уникатни

Супер стабилизатор
Елиминирајте треперење од видеата за совршено стабилни слики како да користите акциона камера.

Со аудио зум ги снимате звуците што се најважни
Проверете го звукот околу вас. Само зумирајте: звукот на врамената сцена ќе биде многу појасен и поостар, а бучавата во позадина е скоро отсутна. Резултатот е неверојатен.

Прирачник за италијански Galaxy Note 10

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземете го прирачникот за италијански Galaxy Note 10.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството Galaxy Note 10 на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник за Galaxy Note 10 на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник за Galaxy Note 10 PDF италијански преземања

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ

ЗАБЕЛЕШКА: италијанскиот прирачник во моментов не е достапен. Ние ќе го додадеме веднаш штом ќе го објави Samsung.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • Galaxy Note 10 како да ја вметнете СИМ-картичката?
 • Galaxy Note 10 како да се отстранат вибрациите на тастатурата?
 • Како работи Galaxy Note 10?
 • Прирачник за упатства за Galaxy Note 10
 • Време на полнење на Galaxy Note 10
 • Како да го отклучите Galaxy Note 10? Како да го отклучите?
 • Galaxy Note 10 како да направите слика од екранот?
 • Galaxy Note 10 како да го користите Како да го користите?
 • Galaxy Note 10 како да се одговори?
 • Galaxy Note 10 како да вметнете двојна СИМ?
 • Galaxy Note 10 како да се конфигурира?

и многу повеќе!

Заклучоци

За ова нов напис за Galaxy Note 10 Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!