Преземете го фирмверот Samsung со Frija

Преземете го фирмверот Samsung со Frija

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да преземете бесплатен фирмвер за Samsung. Frija е новата програма која ви овозможува да преземате фирмвер за сите Samsung

Преземање фирмвер на Samsung

Фриџа е новата алатка посветена на Преземање на фирмверот Samsung. Ајде да видиме како работи детално.

Ти треба преземете фирмвер за вашиот паметен телефон Samsung? Апсолутно мора да го сторите преземете специфичен фирмвер за вашиот Samsung со оперативен систем Андроид?

Фриѓа е програмата за вас!

Што е Фриѓа?

Едноставно: тоа е алатка посветена на истражување и на преземање на фирмверот за уреди Samsung.

Како и да е Паметен телефон Samsung имаш, со Фриѓа може пребарување за специфичен фирмвер и преземете го на вашиот компјутер во неколку едноставни чекори. Очигледно бесплатно.

Во суштина Фриѓа претставува духовен наследник на починатиот SamFirm, што, меѓу другото, во голема мера ги презема функционалноста и интерфејсот.

Како се користи Frija?

Многу едноставно: користејќи ја функцијата за пребарување, рачна или автоматска, можете да ја користите код на моделот и ЦСЦ вашиот уред за побарајте нов ажуриран фирмвер на серверите Samsung.

Ако е достапно, новиот фирмвер може да се преземе со голема брзина директно преку i Samsung FUS (Сервер за ажурирање на фирмверот), ставајќи пауза преземете во случај на потреба и потоа продолжете го подоцна.

Откако ќе заврши преземањето, можно е трепкајте ја датотеката преку Один.

Апликацијата претставува прилично јасен и чист интерфејс и исто така го поддржува ноќен режим.

Благодарам на Фриѓа, затоа, можете да го преземете целиот фирмвер што го сакате и рачно да ги инсталирате на вашиот паметен телефон во неколку едноставни чекори. Тоа е едно скоро основна алатка за сите сопственици на паметни телефони Samsung, кој доаѓа многу корисен ако сакате да ја инсталирате најновата верзија на фирмверот достапна за вашиот телефон, но сè уште не е објавена преку OTA.

Преземете ја Фриѓа

Доколку сте заинтересирани да ја пробате оваа интересна програма, можете да ја преземете бесплатно Фриѓа од форумот XDAсо одење на адресата подолу.

ИЗВОР

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!