Преземете го Adobe Photoshop Camera APK Android

Преземи АПК Камера на Adobe Photoshop

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Достапно за преземање Adobe Photoshop камера во формат АПК за Android паметни телефони. Преземете сега Adobe Photoshop камера

Преземи АПК Камера на Adobe Photoshop

Камера на Adobe Photoshop, е новата апликација за фотографирање со АИ достапен за преземање (во Бета) за паметни телефони Андроид

Еве каде да ја преземете датотеката АПК.

Што е камерата Adobe Photoshop?

Најкористената камера денес е онаа на паметниот телефон и Adobe, со Фотошоп камера, сака да стане најкористената фотографска апликација.

Во основата на оваа нова апликација има Сенсеи, АИ технологија веќе се гледа во акција во новата верзија на Photoshop и друг софтвер од Adobe пакет.

Сакајќи да бидеме прецизни, тоа е апликација за креативци што ви овозможува да ја направите секоја снимка уникатна.

Како работи?

АИ моторот базиран на машинско учење го идентификува предметот на фотографијата и ги користи овие информации за да предложи подобрувања во сликата. Но, пред сè, користете ги овие информации за создавање на нови композиции, кои одат подалеку од додавање налепница или промена на некоја боја.

На пример, можеме да ја замениме позадината на нашата фотографија, да го промениме осветлувањето, да додадеме елементи или да споиме различни снимки, избирајќи кои предмети да ги оставиме и кои да ги елиминираме.

Сите директно од паметниот телефон.

Видео

Каде да ја преземете АПК Камерата на Adobe Photoshop?

Од ОВДЕ.

Едноставно треба да ја преземете датотеката АПК на вашата паметен телефон Андроид и инсталирајте го со кој било менаџер на датотеки.

Вие не треба да се најавите, но не мора да имате Adobe сметка (Гугл и Фејсбук исто така може да се користат), ниту пак мора да бидете одобрени за програмата Бета.

ВНИМАНИЕ: апликацијата е сè уште во Бета. Само преземете го и инсталирајте го со рака за да го прегледате. Го пробав на мојот S10, но работи доста лошо и е многу забавено. На кратко, подобро да почекате нови верзии.

Кои компатибилни паметни телефони?

Камера на Adobe Photoshop не работи на сите уреди со Android, но само на некои.

Еве ги компатибилните во моментот:

  • Google Pixel3 / XL
  • Google Pixel4 / XL
  • Samsung S9 / S9 +
  • Samsung S10 / S10 +
  • Samsung Note 9
  • Samsung Note 10,0 +

Ако ја пробате програмата, кажете ни во коментарите на крајот на статијата што мислите и како сте.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!