Преземете го AppValley VIP на уредите со iOS (iPhone / iPad)

Преземете го AppValley VIP на уредите со iOS (iPhone / iPad)

Преземете го AppValley VIP на уредите со iOS (iPhone / iPad) 1

Имајќи бројни подобрувања со текот на годините, сега поддржува повеќе од еден милион апликации, број кој е близу до достигнување на два милиони.

Една од многуте корисни апликации достапни на оваа платформа е AppValley, која би била истакната во ова парче.

Што е AppValley?

AppValley е инсталатор за мобилни апликации кој е достапен и на платформата iOS и со оперативниот систем Android. Создадено е за да им овозможи на корисниците да преземаат и инсталираат апликации кои претрпеле некаква форма на промена или модификација со цел да се постигне одредено ниво на претпочитање што го посакуваат корисниците за специфични апликации кои не би ги одобрувале поинаку од првичната верзија на апликација.

Поврзано:

 • Апликации како AppValley за преземање испукани апликации и игри
 • Апликации како Tutuapp за ios (алтернативна продавница за апликации ios no jailbreak)
 • Инсталирајте го AppValley на вашиот iOS уред

  appvalley за ios

  Процесот за инсталирање на оваа апликација на вашиот телефон е прилично лесен и сите потребни чекори се опишани овде.

  1. Отворете го прелистувачот по ваш избор (прелистувачот Safari е еден од најдобрите) и одете до AppValleyвеб-страница.
  2. Одете на страницата за преземање.
  3. Допрете ја врската за профилот за конфигурација, што ќе ви покаже на копчето Инсталирај.
  4. Допрете го Инсталирај повторно за да ја потврдите инсталацијата.
  5. Откако ќе ја потврдите оваа фаза, телефонот ќе го преземете во позадина и ќе почекате да заврши овој чекор додека сте на почетниот екран.
  6. Кога ќе завршиш, иконата за апликација AppValley ќе се појави на вашиот почетен екран. Кликнете на неа за да ја отворите апликацијата.
  7. Appearе се појави порака со порака дека оваа апликација е од недоверлив развивач и додека не ви се верува во овој телефон, не може да се користи. Името на развивачот е прикажано во овој чекор, па запомнете го за следниот.
  8. Отворете го табулаторот за поставки и кликнете на General. Потоа, движете се надолу до Профили и Управување со уреди.
  9. Таму ќе видите јазиче наречено Апликација за компанијата. Кликнете на текстот под него. Кликнете на Доверлив развивач. Се појавува друга порака и потоа повторно кликнете на довербата.
  10. Сега е конфигурирано и можете да ја користите апликацијата.

  Како да се користи AppValley?

  AppValley е лесен за употреба и како таков е лесен за употреба и навигација, како што се гледа подолу:

  1. Отворете ја апликацијата од почетниот екран.
  2. Потоа, изберете ја категоријата апликации што ви се презентирани за да можете да ја пронајдете саканата апликација.
  3. Откако ќе го пронајдете она што го баравте, само допрете го.
  4. За да ја инсталирате апликацијата по ваш избор, едноставно следете ги инструкциите што се појавуваат по инсталирањето на допирање.

  Забележете, пред да ги инсталирате, можете да ги прегледувате деталите поврзани со апликацијата.

  Карактеристики на AppValley

 • Лесен за инсталирање
 • Нивните услуги се бесплатни.
 • Апликацијата е безбедна за употреба.
 • Ви дава пристап до тони модифицирани апликации.
 • Достапно е на сите верзии на платформата iOS, како и на компатибилни уреди.
 • Грешки во AppValley

  Не е невообичаено да се пронајдат грешки по преземањето на AppValley. Сепак, тоа главно се должи на чекор што сте го прескокнале или поради други поставки за приватност. За да избегнете грешки на прво место, не заборавајте да ја преземете AppValley направено специјално за вашата iOS верзија. Исто така, не заборавајте да религиозно ги следите чекорите за преземање.

  Ако сè уште се соочувате со грешка велејќи дека “инсталацијата на профилот не успеа” или нешто слично, тоа е едноставно проблем со приватноста. Запомнете дека ова е инсталатор на трети страни што iOS може да не работи сè додека не дадете експлицитни информации. За да го надминете ова, следете ги следниве чекори:

  1. Да одиКонфигурации
  2. Да одиОпшто.
  3. Да одиПрофил на уредот и управување.
  4. Пронајдете го профилот на GBA ROM.
  5. Допрете наДоверба

  Откако ќе го направите ова, веројатно ќе видите дека инсталерот сега работи непречено и дека можете да ги видите сите достапни игри и одлики. Ако некогаш решите дека не сакате да продолжите да го користите AppValley, сè што треба да направите е да ги избришете датотеките исто како да избришете која било друга апликација од вашиот телефон. Затоа, навистина нема што да изгубиме. Пробајте и ако не ви се допаѓа, можете едноставно да изберете да го отстраните!

  Што можете да добиете од AppValley

  Дали некогаш ви недостасуваат игри од детството и се прашувате колку би било супер ако можете да си го земете своето Игра Момче напред Како порано кога бевте деца, игравте игри како Супер Марио и Змеј Бол З во движење? Додека алатките за игри напредуваат со текот на годините и сега имаме современи високо-технолошки алатки, не се одрекува дека постои одредена носталгија поврзана со постари игри.

  Ако бевте типот на дете што гордо го зеде својот играч од 2001 година со вас насекаде, ќе признаете дека би било неверојатно да се вратат сите овие игри. Иако не е невозможно да се има ГБА деновиве, факт е дека тој е едноставен, не е удобен. Вие не можете да носите голем уред во вашиот џеб, ниту пак обезбедува удобност како позадинското светло. Ако се обидовте да го користите денес, веројатно ќе бидете фрустрирани.

  GBA ROM-овите на AppValley се решението!

  Добрата вест е дека сега можете да комбинирате GBA со вашиот телефон или таблет, сето тоа благодарение на AppValley! Звучи премногу добро за да биде вистина, но не е така. AppValley VIP е инсталетер што можете едноставно да го преземете на вашиот телефон и да уживате во сите нив класични игри во ГБА, без трошоци и без проблеми.

  Исто како и старите денови, можете да го понесете вашиот ГБА со себе, но овој пат на вашиот телефон или таблет во форма на ГБА РОМ. Сè што навистина треба да направите е да знаете кој GBA ROM сакате да го преземете од AppValley, а потоа станува збор за наоѓање на добра интернет врска за преземање.

  Тогаш можете да уживате во вашите ГБА игри колку што сакате, каде и да сакате!