Преземете го Google Camera 7.2 пиксели АПК 4 порт со астрофотографија и супер режим на зум …

Unduh Google Camera 7.2 Pixel APK 4 Port dengan Astrophotography dan Zoom Super Mode ... 1

9to5Google

Pixel 4 и Pixel 4 XL се најновите предводници на Google. Техничкиот гигант го објави својот мобилен телефон пред извесно време и тие имаат некои навистина кул и корисни карактеристики. За прв пат во серијата Pixel, тие имаат двојни задни фотоапарати. Покрај нормалното, има и нов леќа за телефото зумирање. Оваа нова леќа произведува поквалитетни фотографии, подобрена слика портрет и поостри слики во целина.

Една од најголемите карактеристики на фотоапаратите Pixel 4 и Pixels 4 XL е режимот на астрофотографија. Ова е последниот режим на камера што Гугл го примени во апликацијата „Камера Гугл“. Режимот на астрофотографија е во состојба да носи слики со висок квалитет на небото ноќе. Може да фатите несвестица starвезда и да ја направите светла на фотографија, па оттука и нејзиното име: Астрофотографија. Тој беше дизајниран да фотографира starsвезди и небо.

Режимот на астрофотографија е карактеристика достапна на Google Camera 7.2, која може да се најде во Pixel 4 и Pixel 4. XL. Гугл објави Google камера 7.2 само за предводници, така што не можете официјално да го инсталирате на друг телефон. За среќа, развивачите на заедницата Андроид ја пренесоа датотеката со АПК датотека 7.2 на АПК. Благодарение на развивачите како cstark27, parrot043, Urnyx05 и the_dise, корисниците можат да ја инсталираат портата на Google Camera 7.2 APK на повеќето уреди со Android.

Пиксел 4 Google камера 7,2 порта АПК – Компатибилни телефони

Модификацијата на датотеката АПК на Google Camera 7.2 е позната како Gcam 7.2 APK и е развиена и управувана од cstark. Апликацијата и неговите одлики функционираат најдобро на телефоните со фирмверот Android 10 и чипсет Snapdragon. Според развивачот, Gcam 7.2 би требало да работи добро на 3/3 XL, 3a, 2/2 XL пиксели, Galaxy S10e / S10 / S10 +, Note 10 / Note 10+, OnePlus 7, 7 Pro, 7T, 7T Pro, Poco F1 и сите други уреди што имаат достапен фирмвер Android 10.

Сепак, можете да тестирате и инсталирате апликација на постара верзија на Android, како што се 9.0 Pastel или 8.0 Oreo, но апликацијата не е загарантирана за инсталирање. Дури и ако апликацијата е инсталирана, некои важни карактеристики може да не функционираат. Како резултат, препорачуваме да ја преземете и инсталирате претходната верзија на Gcam ако телефонот работи со Oreo или Pie.

Андроид 10

Преземете ја Pixel 4 Google камерата 7,2 порта АПК

Постојат неколку развивачи кои работат да ги понудат најдобрите карактеристики на Gcam 7.2 на сите други уреди со Android. Некои од најактивните развивачи се cstark27, parrot043, Urnyx05 и the_dise. Подолу ќе најдете линкови за преземање за секоја варијанта од секој развивач.

Сите овие се варијанти на Gcam 7.2 што можете да ги преземете и инсталирате на вашиот мобилен телефон. Забележете дека горенаведената датотека не е иста. Некои од нив поддржуваат повеќе мобилни телефони, а други имаат помалку уреди. Ако инсталирате варијанта и го присилите да се затвори на вашиот мобилен телефон, испробајте го другиот, бидејќи постои голема веројатност еден од нив да работи.

Како да инсталирате Gcam 7.2 APK на сите телефони со Android

Чекор 1 Преземете ја датотеката АПК од врската погоре. Преземете сè ако нешто не работи.

Чекор 2 Оди до Управувач со датотеки -> Преземања Движете се надолу сè додека не ја пронајдете датотеката што сте ја презеле.

Чекор 3 Допрете датотека и изберете Инсталирајте го. Ова ќе го започне процесот на инсталација.

По инсталирањето на апликацијата, отворете ја фиоката за апликации и стартувајте Гугл камера. Уживајте во нови функции, вклучително астрофотографски режим, додатоци за ноќно гледање, снимање на видео H.265 / HEVC, режим HDR + портрет на предните и задните камери, замаглување на леќи, налепници на AR и многу повеќе.