Преземете го Kodi Portable за Mac на италијански јазик со многу додатоци

Преземете го Kodi Portable за Mac на италијански јазик со многу додатоци

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да ја преземете Kodi Portable за Mac.Како да преземете Kodi Portable за Mac. Преземете Kodi Portable за Mac. Дали е можно да се користи Kodi Portable без инсталација на Mac?

Врска за преземање Kodi Portable за Mac: како да преземете Kodi Portable за Mac со вклучени многу додатоци

Дали сакате да го користите Kodi Portable за Mac? Дали сакаш да го користите Kodi на Mac без инсталација? Дали сакате да ги пренесувате видеата на Kodi на Mac без да инсталирате и конфигурирате програма и додатоци? Еве сè што ви треба: денес ви го нудиме преземете Kodi Portable за Mac.

Не го негирам тоа: Јас сум обожавател на преносни програми, главно затоа што ми овозможуваат да ги имам сите мои програми со моите поставки и поставувања каде и да одам, директно со тоа што ќе ги стартувам од мојот USB стик. Обично преносни програми се користат на компјутер Виндоус, но тие исто така постојат по платформа Мек. И овој пат особено ве запознавам Kodi преносен за Mac, совршена програма за гледање на сите видеа што сакате, кога сакате, како сакате и што пред сè ви дозволува гледајте стриминг телевизија на Mac целосно бесплатно.

Благодарение на Kodi Portable за Mac, во пракса, можеш гледајте телевизија (сите италијански канали) во живо и бесплатно. И да ги влошиме работите, оваа специфична верзија на Kodi Portable за Mac исто така вклучува многу додатоци и додатоци, кои ви овозможуваат, на пример, да гледате фудбал, Серија А, Серија Б и Лига на шампиони игри бесплатно и со само неколку кликања. Шоуто на дофат на Мек, сето тоа бесплатно и без да инсталирате ништо.

Вистина е, за разлика од Виндоус нема многу Мек софтвер што ви дозволува да гледајте стриминг телевизија бесплатно. Но, со Kodi Portable за Mac можете да ги гледате сите италијански ТВ канали во стриминг на лесен, брз и непосреден начин. И убаво е тоа нема да мора да инсталирате ништо: само преземете го Kodi Portable за Mac, стартувајте го и со неколку кликања можете да ги гледате сите канали на телевизиско пренесување бесплатно, вклучувајќи ги и каналите Rai и Mediaset.

Ајде да видиме како функционира Kodi Portable за Mac, каде што преземате Kodi Portable за Mac и како да го користите Kodi Portable за Mac.

Сепак, прво, некои други интересни написи за Коди што ги предложивме во минатото. Како што сигурно сте прочитале на нашиот блог, ние постојано ги прегледуваме апликациите и додатоците за Kodi, кој е најдобриот мулти-платформа за медиумски центар во моментов достапен. Ако не сте ги прочитале написите што веќе ги објавивме, еве неколку интересни линкови:

Го рече тоа, да се вратиме на разговорот Kodi Преносен за Mac.

Иако Kodi е достапен бесплатно на интернет, до денес немаше никој преносна верзија на Kodi за Мек, но, трчајќи по мрежата најдов многу посебна верзија на Kodi не само во преносна верзија на италијански јазик, туку и со основните додатоци за пристап до неопределено количество содржина на стриминг. Во основа, ќе ги имате сите предности на Kodi, без да инсталирате ништо. Сè што е на дофат на Мек. Фантастично решение!

ЗАБЕЛЕШКА: Пронајдена програма е достапна на мрежата бесплатно на мрежата, не беше креирана и поставена преку Интернет од нас, но се најде со пребарување на Google.

Kodi Пренослив на италијански јазик за Мек, како што се очекуваше, покрај понудата на главните функции што ги наоѓаме во Kodi, тој ги вклучува и најдобрите додатоци. на пример, оваа верзија ги интегрира списоците на италијанските ТВ канали, класичниот IPTV (веќе вчитан) и многу повеќе. Во пракса, без да инсталирате и конфигурирате ништо, можете да гледате филмови, ТВ серии, фудбал, Серија А, Лига на шампиони и многу повеќе стриминг бесплатно директно од Kodi. Јас би рекол дека ова е интересен софтвер, нели?

Истакнувам дека ова одредена верзија на Kodi Portable за Mac исто така вклучува и неколку корисни додатоци како што се:

  • Тек на побарувачката, што е најдобриот додаток за стриминг филмови и ТВ-емисии
  • ТВ во живо на Kodi, спектакуларно додаток што ви овозможува да пребарувате и да гледате над 600 ТВ канали, вклучувајќи и многу Италијанци кои стримуваат
  • Подигнувач на плејлиста, за брзо вчитување на повеќе листи за репродукција во формат m3u
  • Раи на побарувачката е Видео Медијасет, да ги видите каналите Раи и Медијасет во одговор
  • СпортДивил, приклучок за гледање спорт бесплатно во стриминг

Во оваа верзија IPTV клиент (за да видите многу канали со ажурирани списоци на автомобили) тоа е оневозможено. Ако сакате да го активирате, следете ги следниве чекори:

  • Кликнете на влезот СИСТЕМ / Додаток / Мои додатоци / Клиент ISR
  • Овозможете го гласот PVR IPTV едноставен клиент со кликнување на неа
  • Сега кликнете на Конфигурирај
  • Во првата колона (Општо) во влезот URL на плејлиста M3U внесете една од овие УРЛ-адреси (по ваш избор):

http://bit.ly/m3ubyinfogw (само италијански дигитални ТВ канали и швајцарски RSI)

ИЛИ

http://snurl.com/marcello или http://is.gd/marcellos (Италијанска и странска дигитална телевизија).

Штом се стори тоа, ако сакате и вие логоа канали, во колоната на логоата за канали вметнете ја урл http://kodilive.eu/logo/

Јас би рекол дека тоа е многу комплетен пакет полн со интересни карактеристики, не мислите ли исто така? Конечно посочувам дека оваа верзија се заснова на објавување на Kodi 15.2. Го кажав тоа, те оставам на преземете Kodi Portable за Mac.

Преземете го Kodi Portable на италијански јазик

ЛИНК: http://depositfiles.com/files/x4ngt72vf

Па, јас би рекол дека, исто така, заклучивме со овој водич. За сомнежи или прашања, користете ги коментарите на крајот од статијата, ние ќе ви помогнеме што е можно поскоро.

Добар вид!

Одрекување

Референците за датотеките што може да се преземаат не се физички присутни на страницата. Всушност, врските се слободно достапни на Интернет. Затоа, ние одбиваме каква било одговорност во овој поглед. Стекнувањето од страна на корисникот на кој било материјал, преземено или на друг начин добиено преку употреба на страницата, ќе се изврши по избор на корисник и ризик и секоја одговорност за каква било штета, како резултат на операциите за преземање на содржина, паѓа на корисник и не може да се припише на www.yourlifeupdated.net.

Извор

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!