Преземете го Kodi Portable на италијански јазик со Addons

Преземете го Kodi Portable за Mac на италијански јазик со многу додатоци

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Јас сум обожавател на преносни програми затоа што ми дозволуваат да ги имам сите мои програми со моите поставки и поставки каде и да одам директно со стартување на нив од мојот USB стап. Сакам да создадам сопствени програми од сите типови и во повеќето случаи го користам ThinClient за да создадам преносна програма, но веќе некое време сега се обидувам Камијо од кои наскоро ќе ви дадам опис.

Како што сигурно сте прочитале на нашиот блог, ние постојано ги прегледуваме апликациите и додатоците за Kodi, кој е најдобриот мулти-платформа за медиумски центар во моментов достапен. Ако не сте прочитале овде, се некои наши написи

Иако Kodi е достапен бесплатно до денес немаше никој на Интернет преносна верзија на Kodi но со вклучување на мрежата најдов многу специфична верзија на Kodi не само во преносната верзија на италијански јазик, туку и со основните додатоци за пристап до неопределено количество содржина на стриминг.

Пронајдена програма е достапна на Интернет бесплатно, не беше креирана и поставена преку Интернет од нас, но се најде со пребарување на Google.

Kodi Пренослив на италијански јазик за Windows ги има најдобрите додатоци за Kodi со исто така и списоците на италијанските ТВ канали, класичниот IPTV, веќе натоварени, така што можете да гледате филмови, ТВ серии, фудбал, сериозни А, шампиони за возење и многу повеќе во стриминг бесплатно. Верзијата на пронајден Kodi Portable е базирана на изградбата Јарвис 16,0 која е најновата верзија, иако во алфа-верзијата, достапна во моментот.

Верзијата што може да се најде на мрежата исто така вклучува и неколку корисни додатоци како Тек на побарувачката што е најдобриот додаток за стриминг филмови и ТВ-емисии, ТВ во живо на Kodi спектакуларно Addon каде што можете да најдете над 600 ТВ канали, вклучувајќи многу Италијанци кои стримуваат, Подигнувач на плејлиста за брзо вчитување на повеќе листи за репродукција во формат m3u, Раи на побарувачката е Видео со медијасет да ги видите каналите Раи и Медијасет во реплики, СпортДевил Приклучокот да гледа спорт бесплатно, AdryanList За да пристапите до содржината на стриминг со врските Sopcast и AceStreams, СуперРепо Најпознатото складиште за Kodi со илјадници додатоци за преземање и исто така Овозможено е клиент за IPTV да видите многу канали со ажурирани списоци на автомобили

Преземете го Kodi Portable на италијански јазик

За да ја стартувате, треба да ја извадите преземената датотека и да кликнете на датотеката КОДИ ПОСТАВНА.

Одрекување

Референците за датотеките што може да се преземаат не се физички присутни на страницата. Всушност, врските се слободно достапни на Интернет. Затоа, ние одбиваме каква било одговорност во овој поглед. Стекнувањето од страна на корисникот на кој било материјал, преземено или на друг начин добиено преку употреба на страницата, ќе се изврши по избор на корисник и ризик и секоја одговорност за каква било штета, како резултат на операциите за преземање на содржина, паѓа на корисник и не може да се припише на www.yourlifeupdated.net.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!