Преземете го MIUI 11 Бета

МИУИ 11

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Преземете ја MIUI 11 Beta сега за некои паметни телефони Xiaomi и Redmi. Како да преземете и инсталирате MIUI 11 Beta на компатибилни паметни телефони

Преземете го MIUI 11 Бета

МИУИ 11 Бета веќе е тука: еве како да го имате на Xiaomi / Redmi.

Пред само неколку часа го прегледавме списокот на сите Паметните телефони Xiaomi и Redmi кои наскоро ќе го добијат новиот MIUI 11, но ете и ете, во рекордно време е новата верзија на интерфејсот на кинескиот производител веќе достапна во Бета верзија за некои избрани паметни телефони.

Ако не сакате да губите време и сакате обидете се сега МИУИ 11 на вашиот паметен телефон, ајде да видиме подолу кои се „среќните“ паметни телефони и како да преземете и инсталирате MIUI 11 сега.

МИУИ 11 Бета само на кинески (за сега)

Сепак, пред да продолжите со постапката, запомнете дека тоа е очигледно Кинеска верзија, додека за глобалната верзија тоа ќе биде потребно почекајте барем месец октомври.

Што значи тоа?

Едноставно: можете само да го поставите англискиот јазик и нема да имате услуги на Google, тие ќе треба да бидат инсталирани рачно.

МИУИ 11 Бета со Андроид 10?

Не за сите.

Само Xiaomi Mi 9 е Redmi K20 Pro ќе можат да сметаат на ажурирање на огласот Андроид 10, додека други се очекуваат верзии помеѓу Android 7.1 и Android 9.

Како да инсталирате MIUI 11 Бета?

Инсталирањето може да се направи преку еден сопствено закрепнување како TWRP, што предвидува отклучување на подигнувачот со последователно откажување на внатрешната меморија.

Во суштина можете да пробате МИУИ 11 Бета само ако веќе го имате отклучено подигнувачот на вашиот паметен телефон, вкоренете го и инсталирајте TWRP. Во спротивно НЕ ќе можете да го пробате МИУИ 11 Бета.

Инсталацијата не вклучува посебни ризици и трае неколку минути за да се заврши, бидејќи инсталирањето на услуги на Google е многу едноставно и непосредно.

Останува фактот, сепак, тоа овој водич е посветен на стручни корисници и не препорачувам да го правите тоа на паметниот телефон што го користите секојдневно, бидејќи грешки и проблеми може да бидат на агендата. Секогаш е Бета.

Преземете го MIUI 11 Бета

Тоа, рече, еве го списокот на паметен телефон на кој можете да инсталирате MIUI 11 Beta и секако линковите за преземање.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!