Преземете го Sygic Android Free засекогаш, одличен GPS навигатор

Сигична АПК

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

СИГИК Андроид бесплатно симнување: тука е најновата верзија која секогаш се ажурира. Како да инсталирате испуштена Sygic на Android? Следете го нашиот лесен водич

Sygic Android пукнатина

Упатство ажурирано до 2020 година, НАЈДОБРА ВЕРЦИЈА НА ПРОГРАМАТА

Сакате да ја преземете навигаторот GPS Sygic за Android секогаш ажуриран до најновата верзија? Дали сакаш инсталирајте безбеден, точен и сигурен GPS навигатор на вашиот паметен телефон Android? Не сте задоволни од карактеристиките што ги нудат GPS навигатор Google Maps од Google?

Нема проблем, денес ние ќе објасниме како да го преземетенајновата ажурирана верзија на Sygic за Android, одличен навигатор за GPS.

Краток вовед

Точно е, натаму Google Play за Android има многу ГПС софтвер за навигација, некои бесплатни и некои платени, секоја со свои ексклузивни карактеристики, но скоро сите со можност за преземете карти за офлајн употреба на функции за сателитска навигација.

Меѓу овие програми, секако GPS навигатор најпознати, користени и широко распространети натаму Платформа за Android е Гугл мапи, на софтвер од Гугл нудат насоки до сателитска навигација и, за некое време, исто така, дозволува преземете карти за офлајн употреба.

Како што добро знаеме, сепак, Гугл мапи тој е несовршен навигатор, на кој му треба одредено прилагодување, корекција и модификација и пред сè треба да им понуди поголема функционалност на корисниците.

Значи, ако сте исто така уморни од користењето на „Карти на Google“ допаѓа седна nav на Android и сакате алтернативна програма, денес ќе објаснам како да ја преземете програмата за навигација Sygic GPS потполно бесплатна за Android, секогаш ажурирана до најновата достапна верзија. Да започнеме!

Sygic APK: преземете го Sygic за Android бесплатно

Каде да ја преземете Sygic за Android пукнати? Само следете ги овие чекори (препорачувам да ги следите од вашиот паметен телефон за поголема едноставност):

  • Како прво, одете на оваа страница: https://filecr.com/android/sygic-gps/
  • Потоа кликнете на Копче за директно преземање за да започнете со преземање на APK-датотеката на програмата

  • На паметен телефон, ќе се појави прозорец во кој се бара потврда пред да започнете со преземањето: договорете се и продолжете. За неколку моменти датотеката ќе биде преземена на вашиот паметен телефон
  • Откако ќе заврши преземањето, кликнете на датотеката што штотуку сте ја преземале директно од завесата за известување за телефон и започнете ја инсталацијата на програмата. Следете ги упатствата на екранот и завршете ја инсталацијата (тоа е неколку клика, многу е брзо)
  • Започнете ја програмата Sygic и преземете ги мапите, гласовите и сите датотеки што ги сакате
  • Крај: сега можете да уживате во вашиот Sygic навигатор ажуриран до најновата верзија и целосно бесплатно. Ако баравте нешто како “сигична италијанска пукнатина на андроид„, Сигурен сум дека ја постигнавте вашата цел. На овој начин очигледно никој не е потребен слободен код за активирање на андроид бидејќи апликацијата е веќе активна по дифолт. На ист начин, никој нема да биде потребен сигичен клуч. И еве, како по магија, ќе имаш засекогаш бесплатно сигик.

Белешка: ако не знаете како да инсталирате APK-датотеки на Android рачно, прочитајте го нашиот детален напис: Инсталирајте Андроид АПК: еве го целосниот водич

Што е со ажурирањата?

очигледно секој пат кога ќе се појави ажурирање за Сигиќ (нема да го видите на Play Store, но се чини очигледно да го кажам тоа) ќе мора рачно преземете и инсталирајте ја датотеката АПК. Во овој случај, сепак, можете да ја презапишете датотеката, без деинсталирање и повторно инсталирање на програмата. Поради тоа, постапката за ажурирање е многу побрза и непосредна.

Крај!

Сега можеш уживајте во Sygic за Android ажуриран до најновата верзија и бесплатно засекогаш, со сите одлики отклучени и преземени мапи за офлајн употреба без интернет врска.

Пред да ја напуштите статијата, неколку зборови за овој одличен GPS навигатор за Android.

Што е Sygic за Android?

За оние кои не го знаат тоа, Sygic е одличен софтвер за сателитска навигација за Android, моќен, комплетен, полн со карактеристики, постојано ажурирани и со мапи засновани на оние на TomTom, затоа секако прецизни и сигурни.

Покрај ова, програмата нуди навистина комплетни карактеристики, кои го претвораат вашиот паметен телефон Андроид во вистински офлајн сатнав тоа апсолутно нема да ве натера да жалам за класичниот навигатор за GPS автомобил.

Ако ве интересира и вие бесплатно преземете ја најновата ажурирана верзија на Sygic за Android, еве како можете да го направите тоа.

Преземи Sygic АПК 2020 мапата на Италија и Европа

Очигледно програмата Сигиќ е достапен на Google Play за Android.

Можете да го најдете ТУКА, но очигледно а плаќање. Или поточно, таа е бесплатна за преземање, но по пробната верзија треба да платите за да продолжите со користење на апликацијата GPS навигација.

Како што можете да видите, апликацијата ја прави достапна многу нации во светот: можете да изберете помеѓу Европа, Јужна Америка и Северна Америка и тогаш ќе ви бидат прикажани мапите на достапните земји и нивната големина. Можете да изберете која било мапа, но, се разбира, има смисла да ги преземете само земјите што имате намера да ги посетите за да избегнете непотребно пополнување на меморијата на паметниот телефон.

Демо-верзија на сигична пробна верзија

Како што се очекуваше, по преземањето екранот ќе ве предупредува за тоа апликацијата е достапна во демо за 7 дена и ќе мора да го купите пакетот потоа. Цените се разликуваат во зависност од купената мапа и сите дополнителни карактеристики.

Ние, сепак, ќе објасниме како да се има Sygic за Android секогаш ажурирано и целосно бесплатно.

Но, прво неколку зборови на апликацијата, според мое мислење, многу валидни и меѓу најдобрите GPS навигатори достапни за Android.

Преглед на Сигиќ за Android: добрите мапи секогаш ажурирани со многу POI

Веднаш штом ќе ја започнете програмата, ќе забележите дека поголемиот дел од просторот на екранот е окупиран од мапата; ова може да се зумира со зумирање и да се зголеми нивото на детали.

Картата ќе биде автоматски центрирана врз основа на вашите GPS информации, но сепак можете слободно да се движите во околината или каде и да сакате.

Перформансите се добри, но остануваат многу поврзани со користениот уред: при зумирање на голема урбана област, може да забележите одредено застој поради товарот на сите патишта и сите други податоци.

Градовите не само што ќе ги имаат сите информации за патиштата, туку ќе обезбедат цела низа индикации на ПОИ, односно точките на интерес: има многу икони кои сигнализираат трговски активности, жаришта, споменици и сл.

Sygic за Android: чекор-по-чекор GPS навигација

Со пристапување до менито и кликнување на „Навигација до …“ можете да ја означите адресата или ПОИ што сакате да ги достигнете; тогаш ќе треба да прецизираме дали имаме намера да одиме таму со автомобил или пеш или ако сакаме само да го покажеме тоа на картата.

Beе бидат предложени три различни маршрути: пократкиот или друг подолг, но можеби поудобен за вашите потреби.

Машки или женски глас ќе ви обезбеди аудио индикации, додека графиките ќе ве следат со секој чекор, означувајќи ја траекторијата, кривите, лентите и така натаму.

Потоа следуваат предупредувања, аудио и не-аудио, што ќе сигнализираат промена на ограничувањата на брзината или надминување на второто, присуство на камери со фиксна брзина, особено опасни кривини, итн. Исто така, ќе бидат прикажани информации како што се време на патување, растојание до кое треба да се патува и моментална брзина.

И не заборавајте дека во панелот за поставки има многу поставки што можат да го разликуваат искуството за пребарување.

Sygic за Android: исто така има и 3D згради на уреди со висока моќност

Меѓу аспектите што сè уште не се опишани, укажуваме на можноста да се видат зградите во . Во големите градови, всушност, зумирајќи го урбаниот центар, зградите ќе бидат претставени во три димензии, следејќи ги реалните форми со најпознатите истакнати споменици.

Овој поглед е пријатен само ако имате уред за изведување, во спротивно ќе забележите одредено застој.

Заклучоци за прегледот

Во заклучок Сигиски тоа е добар GPS навигатор за паметни телефони и таблети: меѓу добрите можеме да запомниме само мапи со висок квалитет, одлична асистирана навигација и можност за офлајн употреба.

Би рекол дека сме завршиле со овој напис.

Среќен сурфање! За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата.

Чекај, не ја оставај страницата!

Пред да ја напуштите статијата, препорачувам да ја прочитате оваа статија ако сакате бесплатно преземање на андроид апликации: Бесплатни апликации за Android: Како да ги преземете

Ако не ви се допаѓа Sygic и сакате да пробате друг одличен GPS навигатор за Android: TomTom Андроид Слободен Неограничен км

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!