Преземете и инсталирајте го Android 10 Beta NOW на Galaxy Note 10 и Note 10 …

Samsung Galaxy Note 10

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Преземете и инсталирајте Android 10 Beta на Galaxy Note 10 и Note 10 Plus.Еве како да го прегледате ажурирањето со целосниот водич на италијански јазик

Преземете ги Android 10 Beta Galaxy Note 10 и Note 10 Plus

Еве ние: како што се очекуваше, конечно е можно преземете и инсталирајте Android 10 Beta на Galaxy Note 10 и Note 10 Plus со процесор Егзиноси (затоа европски).

Пред само неколку недели, видовме во една статија сите новости на Android 10 за Galaxy S10 (а исто така и Белешка 10 во каскада), но, како што напишавме, само малкумина можеа да ги тестираат овие фирмвери преглед.

Денес наместо тоа, благодарение на XDA, секој може преземете го овој бета фирмвер сега да ги испробате сите новости воведени од Samsung со ова важно ажурирање.

Ако веќе не сте во кожата и сакате веднаш да ги испробате сите Новини на Android 10 за Galaxy Note 10 и Note 10 Plus, подолу ќе ја најдете постапката за преземање и инсталирање на ажурирањето веднаш.

Но, јас ве потсеќам на тоа тоа е фирмвер BETA, па со разни грешки и проблеми. Затоа препорачувам пробајте го само на паметни телефони што не ги користите секој ден, затоа што во спротивно ризикувате да не можете да користите одредени карактеристики на телефонот додека Samsung не го објави друг ажурирање.

Со тоа речено, ако сте доволно храбри за да сакате да го ризикувате, еве ги следните чекори преземете и инсталирајте Android 10 Beta на Galaxy Note 10 и Note 10 Plus.

Како да преземете и инсталирате Android 10 Beta на Galaxy Note 10 и Note 10 Plus сега

Пред да продолжите

  • Наполнете го вашиот паметен телефон најмалку до 70%
  • Направете резервна копија за безбедност: не треба да губите податоци, но никогаш не знаете
  • Постапката НЕ ја поништува гаранцијата и НЕ го зголемува бројачот на Нокс
  • Работи само на паметни телефони со Exynos процесор
  • Водичот САМО работи на Galaxy S10 со Multi-CSC OXM. За да откриете дали вашето е компатибилно, напишете * # 1 2 3 4 # во телефонската нумеричка тастатура: ако зборот “OXM” се појавува во CSC-точката, може да продолжите, ДРУГО БЕЗ
  • Морате да го ажурирате паметниот телефон со октомвриските лепенки, во спротивно, упатството нема да работи
  • Нема да ги добивате OTA ажурирањата од Samsung во иднина, ќе треба да продолжите со преземање и инсталирање на нив со рака
  • Продолжете на ваш сопствен ризик

Водич – алтернативен метод 1

Чекор 1: Преземете ADB / Fastboot на вашиот компјутер од ОВДЕ. Извадете ја содржината на папката со патенти на работната површина во папката што ќе ја повикате „нота10“

Чекор 2: Преземете го фирмверот на Android 10 за вашата забелешка 10 и копирајте го во папката „Note10“. Осигурете се да ја преименувате датотеката на фирмверот во ‘update.zip’.

Можете да го преземете фирмверот од следниве врски:

Чекор 3: На Windows, притиснете го Shift + десното копче на глувчето во папката “Note10” и отворете ја Command Prompt од прозорецот што се отвора. На Mac, наместо тоа, отворете го Терминалот и напишете “cd” проследено со празно место, а потоа повлечете ја папката “Note10” во прозорецот Терминал, а потоа притиснете Enter

Чекор 4: Сега исклучете го телефонот. Притиснете ги и држете ги копчињата заедно Напојување + Bixby + Волумен нагоре да влезе Режим за обновување. Поврзете го паметниот телефон со компјутерот со специјален кабел, а потоа користете ги копчињата за јачина на звук за да се преместите во менито што се појавува и да ја изберете предметот “Ажурирање преку АДБ”

Чекор 5: Сега, откако ќе се препознае паметниот телефон, внесете го следново во командната линија / Терминал:

./adb уреди

Emonе започне демонот АДБ. Потоа напишете го ова:

./adb ажурирање на страницата.zip

Притиснете Enter за да започнете со процесот на инсталација, кој трае најмалку 5 минути (може дури и да достигне 10-15). НЕ исклучувајте го телефонот од која било причина сè додека не заврши постапката и телефонот се рестартира самостојно со Android 10 и новиот One UI 2.0.

Водичот – Алтернативен метод 2

Чекор 1: Осигурете се дека вашиот паметен телефон го монтира фирмверот ASJ2 изгради, во спротивно треба да го инсталираш со рака

Чекор 2: Преземете го ажурираниот фирмвер од следниве врски:

и го преименува во ажурирање.zip.

Чекор 3: Кога ќе заврши преземањето, копирајте ја датотеката на фирмверот во картичката MicroSD на паметниот телефон

Чекор 4: Исклучете го паметниот телефон и повторно вклучете го во режимот за обновување (притиснете заедно Моќ + волумен горе + Bixby за неколку секунди)

Чекор 5: Од тука, користете ги копчињата од менито за да отидете на “примени ажурирање од SD картичка„И потврдете со копчето за вклучување

Чекор 6: Пребарајте ја датотеката на фирмверот во MicroSD и изберете ја со копчето Моќност

Чекор 7: Започнува автоматското ажурирање. Willе трае околу 10-15 минути, бидете трпеливи и НЕ допирајте го паметниот телефон

Чекор 8: Откако ќе заврши инсталацијата, паметниот телефон се рестартира и можете да уживате најновата верзија на Android 10 Бета

Сомнежи или прашања?

Со овој водич заклучивме.

Ако пробате, дозволете ми да знам што мислите за Android 10 Beta на Galaxy Note 10 и Note 10 Plus.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!