Преземете и инсталирајте го Android 10 Beta NOW на Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10 +

Андроид 10 новости на Galaxy S10

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Преземете и инсталирајте Android 10 Beta на Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10 +. Еве како да го прегледате ажурирањето со целосниот водич на италијански јазик

Преземете Android 10 Beta Galaxy S10

Ажурирање на 5 декември 2019 година

Ажурирајте ги вашите Samsung Galaxy S10, S10e и S10 +, Android 10 пристигна во Италија.

Заедно со ажурирањето на Android 10, пристигнуваат и најновите безбедносни закрпи, оние од месец декември 2019 година. Градежниот број е G9 ** FXXU3BSKO и за момент се чини дека е достапен за модели што не се марки, оние купени директно преку Samsung или во продавниците, затоа без персонализација на мобилните оператори.

——

Еве ние: како што се очекуваше, конечно е можно преземете и инсталирајте Android 10 Beta на Samsung Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10 + со процесор Егзиноси (затоа европски).

Само вчера видовме во една статија сите новости на Android 10 за Galaxy S10, но, како што напишавме, само малкумина можеа да ги тестираат овие фирмвери преглед.

Денес наместо тоа, благодарение на XDA, секој може преземете го овој бета фирмвер сега да ги испробате сите новости воведени од Samsung со ова важно ажурирање.

Ако веќе не сте во кожата и сакате веднаш да ги испробате сите Новини на Android 10 за Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10 +, подолу ќе ја најдете постапката за преземање и инсталирање на ажурирањето веднаш.

Но, јас ве потсеќам на тоа тоа е фирмвер BETA, па со разни грешки и проблеми. Затоа препорачувам пробајте го само на паметни телефони што не ги користите секој ден, затоа што во спротивно ризикувате да не можете да користите одредени карактеристики на телефонот додека Samsung не го објави друг ажурирање.

Со тоа речено, ако сте доволно храбри за да сакате да го ризикувате, еве ги следните чекори преземете и инсталирајте го Android 10 Beta на Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10 +.

Како да преземете и инсталирате Android 10 Beta на Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10 + сега

Пред да продолжите

 • Наполнете го вашиот паметен телефон барем до 70%
 • Направете резервна копија за безбедност: не треба да губите податоци, но никогаш не знаете
 • Потребно ви е Windows или Mac компјутер
 • Процесот НЕ ја поништува гаранцијата и НЕ го зголемува мерачот на Нокс
 • Работи само на паметен телефон со процесор Егзиноси
 • Водичот САМО работи на Galaxy S10 со Мулти-CSC OXM. За да откриете дали вашето е компатибилно, напишете * # 1 2 3 4 # во телефонската нумеричка тастатура: ако зборот “OXM” се појавува во CSC-точката, може да продолжите, ДРУГО БЕЗ
 • Мора да го имате паметен телефон ажуриран со октомвриски закрпиво спротивно, водичот нема да работи
 • Нема да ги добивате OTA ажурирањата од Samsung во иднина, ќе треба да продолжите со преземање и инсталирање на нив со рака
 • Продолжете на ваш сопствен ризик

Водичот

Пред да продолжите, гледајте го ова видео што објаснува како да го направите тоа. Потоа ќе го најдете упатството на италијански јазик што ќе ви помогне во процесот.

Со тоа речено, постојат 2 алтернативни упатства што можете да ги следите за да ја постигнете вашата цел.

Алтернативен водич 1 – Постапка со АДБ

Чекор 1: Преземете ADB / Fastboot на вашиот компјутер од ОВДЕ. Извадете ја содржината на папката со патенти на работната површина во папката што ќе ја наречете „galaxys10“

Чекор 2: Преземете го фирмверот за Android 10 (секако мора да започнете од Бета 1) од ОВДЕ и копирајте го во папката ‘galaxys10’. Осигурете се да ја преименувате датотеката на фирмверот во ‘update.zip’.

Чекор 3: На Windows, притиснете го Shift + десното копче на глувчето во папката ‘galaxys10’ и отворете го Command Prompt од прозорецот што се отвора. Сепак, на Mac, отворете го Терминалот и напишете “cd” проследено со празно место, а потоа повлечете ја папката “galaxys10” во прозорецот Терминал, а потоа притиснете Enter

Чекор 4: Сега исклучете го телефонот. Притиснете ги и држете ги копчињата заедно Напојување + Bixby + Волумен нагоре за да влезете во режимот за наплата. Поврзете го паметниот телефон со компјутерот со посебен кабел, а потоа користете ги копчињата за јачина на звук за да се преместите во менито што се појавува и изберете ја ставката “Ажурирај преку АДБ”

Чекор 5: Сега, откако ќе се препознае паметниот телефон, внесете го следново во командната линија / Терминал:

./adb уреди

Emonе започне демонот АДБ. Потоа напишете го ова:

./adb ажурирање на страницата.zip

Притиснете Enter за да започнете со процесот на инсталација, кој трае најмалку 5 минути (може дури и да достигне 10-15). НЕ исклучувајте го телефонот од која било причина сè додека не заврши постапката и телефонот се рестартира самостојно со Android 10 и новиот One UI 2.0.

Алтернативен водич 2 – Постапка за обновување

Чекор 1: Преземете го ажурираниот фирмвер од следниве врски:

S10 +: Бета1 (14 октомври) ASII -> ZSJ8: G975F_ASII_ZSJ8

S10: Бета1 (14 октомври) ASII -> ZSJ8: G973F_ASII_ZSJ8

S10e: Бета1 (14 октомври) ASII -> ZSJ8: G970F_ASII_ZSJ8

и го преименува во ажурирање.zip.

Чекор 2: Кога ќе заврши преземањето, копирајте ја датотеката на фирмверот во картичката MicroSD на паметниот телефон

Чекор 3: Исклучете го паметниот телефон и повторно вклучете го во режимот за обновување (притиснете заедно Моќ + волумен горе + Bixby за неколку секунди)

Чекор 4: Од тука, користете ги копчињата од менито за да отидете на “примени ажурирање од SD картичка„И потврдете со копчето за вклучување

Чекор 5: Пребарајте ја датотеката на фирмверот во MicroSD и изберете ја со копчето Моќност

Чекор 6: Започнува автоматското ажурирање. Willе трае околу 10-15 минути, бидете трпеливи и НЕ допирајте го паметниот телефон

Чекор 7: Откако ќе заврши инсталацијата, паметниот телефон се рестартира и можете да уживате Android 10 Бета.

По оваа постапка, можете да продолжите со читање на статијата за рачно инсталирајте ги последователните верзии на Бета.

Како да се префрлите од Бета 1 во Бета 2 (а исто така и од 2 на 3, од 3 на 4)

 • Преземете ја BIN-датотеката и преименувајте ја за да се ажурира.zip од ОВДЕ (очигледно преземете го првиот Бета 2 и 3инсталирајте го, а потоа следете ја истата постапка за Бета 3)
 • Копирајте ја датотеката во главната меморија на паметниот телефон од компјутерот
 • Исклучете го телефонот
 • Притиснете и задржете го Power + Bixby + Volume Up за да влезете во закрепнување
 • Користејќи ги копчињата за јачина на звук, одете до ставката „ажурирање преку SDCard“ и притиснете Power за да ја изберете ставка
 • Повторно, со копчињата за јачина на звук изберете ја датотеката „update.zip“ и потврдете со копчето Вклучување
 • Ажурирањето започнува. Чекајте да заврши автоматски
 • Паметниот телефон се рестартира и можете да уживате најновата верзија на Android 10 Бета

Вести за промени и бета 4

Ажурирање на софтверот до верзијата G97 ** XXU3ZSK9 со себе носи корекција на добар број грешки, вклучувајќи:

 • Поправени грешки за треперење на екранот
 • Кога се враќате од некоја апликација на почетниот екран, позадината може да изгледа дека е нејасна
 • Лентата за статус исчезнува при исклучување на екранот, додека се отвора некоја апликација
 • Кога сликате слика од екранот и отворете го Неодамнешниот прозорец после тоа, се фаќа слика на екранот од неодамнешниот прозорец
 • Тастатурата се сече на дното
 • Тастатурата не може да се промени во големината
 • По ажурирање се прикажуваат апликација од два контакти
 • Апликацијата што е отстранета од папката и поставена на почетниот екран исчезнува
 • По ажурирањето, формата на апликацијата се смени во формата на апликацијата Android
 • AOD не се појавува додека се полни
 • Може да се слушне бучава при поврзување со Bluetooth уред
 • Подобрени интеракции со гестови, некои проблеми се решени.

Ажурирањето тежи приближно 345 MB.

Сомнежи или прашања?

Со овој водич заклучивме.

Ако пробате, дозволете ми да знам што мислите за Android 10 Beta на Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10 +.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!