Преземете музика од Android Android: СИТЕ НАЧИНИ

Преземете музика од Android Android: СИТЕ НАЧИНИ

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да преземете музика од YouTube до Android: тука се сите најлесни и најбрзи достапни начини. Апликација за преземање музика од YouTube Android бесплатно

Преземете MP3 од YouTube Android

Ажурирајте МАЈ 2020 година

Во оваа статија, која секогаш ќе ја ажурираме, ќе ја најдете сите методи за преземање музика од YouTube до Android за БЕСПЛАТНО.

Да, така е: сите програми што ги наоѓате подолу ви дозволуваат преземете музика, песни и МП3 бесплатно од YouTube на Android, но исто така и видеа и MP4.

Практично, што сакате да преземете од YouTube до Android, можете да го направите тоа брзо и лесно благодарение на нашиот детален, прецизен и лесен за следење на упатството.

Без разлика дали сте експерт или не, не е важно. Секој ќе може да ја постигне својата цел со нашиот совет: неколку едноставни чекори ќе бидат доволни преземете нешто што сакате од YouTube за Android.

Апликација Android за преземање музика од YouTube

Не го знаат сите, но има многу Апликација за Android што ви дозволува да преземете бесплатна музика од YouTube.

Штета што овие апликации, од очигледни причини, не се присутни на Play Store.

Па, каде се наоѓаат овие апликации? Од каде доаѓаат?

Едноставно: на надворешни страници, кои ќе можете да ги најдете благодарение на нашиот совет, што ќе ве извести најдобрите апликации за Android за преземање музика од YouTube.

Благодарение на овие бесплатни, ИСПИТНИ И БЕЗБЕДНИ програми, ќе можете да ја преземете целата музика што ја сакате од YouTube директно на вашиот паметен телефон или таблет Android.

И, ако не сакате да преземате или инсталирате која било апликација, не грижете се: имаме и комплетно решение преку Интернет прелистувач, што ви овозможува да преземете музика од YouTube без да инсталирате какви било апликации и програми.

На кратко, ние навистина го имаме за сите вкусови и потреби!

Во овој момент, сè што останува да се направи е да ги испробате предложените програми и да го користите она што го сакате преземете ја омилената музика од YouTube во MP3 формат на Android.

Барања

 • Андроид паметен телефон или таблет
 • Интернет врска активна за преземање
 • ОБВРСКИ – линк до видеото на YouTube што сакате да го преземете како песна или MP3 на Android

ЗАБЕЛЕШКА

Во сите случаи ние ќе ја преземеме датотеката АПК на апликацијата за преземање музика од YouTube до Android.

одбор на следете го упатството директно од паметниот телефон или таблетот за едноставност.

Откако ќе започне преземањето, ќе се појави порака која ве предупредува за потенцијалната опасност од програмата: игнорирајте ја, тоа е нормално предупредување за безбедност на Android. СИТЕ програми тука се 100% тестирани и безбедни, вие не ризикувате да ги користите.

Заврши преземањето на датотеката АПК, повлечете го известувањето надолу. Willе го видите името на датотеката што штотуку сте ја преземале: мора да кликнете на неа за да започнете со инсталацијата.

Тоа, рече, ајде да започнеме со списокот со апликации што ги препорачувам.

АЛТЕРНАТИВЕН 1 – NewPipe

NewPipe: го наоѓаш ОВДЕ.

Брз и лесен, тоа ви овозможува да гледајте видеа на YouTube без реклами. Плус тоа ви овозможува да преземете видеа, аудио, МП3 и музика од YouTube.

Тој нуди плеер во позадина да слуша видеа на YouTube додека користите други апликации. Има скокачки плеер за гледање надградени видеа на YouTube додека користите други програми. Ви овозможува полесно и слободно управување со сите канали на кои сте претплатени и да се претплатите на нови канали.

АЛТЕРНАТИВ 2 – ВИДЕОДЕР

БЕСПЛАТНИТЕ ТУКА

Работи практично како програмата што е само споменато. Му недостасува можност само за гледање видеа со преклоп / мултитаскинг, бидејќи не постои начин да се намали видео плеерот на лебдечки прозорец. За останатото, тоа е едноставна, моќна, комплетна програма која ви овозможува да превземате аудио, видео, музика, MP3 и MP4 од YouTube со еден клик.

АЛТЕРНАТИВ 3 – СНЕПТУБ

SnapTube: дозволува да бесплатно преземање на кое било видео од YouTube.

Вие го најдете ОВДЕ.

Покрај тоа, исто така ви овозможува да претворете го видеото на YouTube во MP3 и затоа на преземете бесплатна музика и песни од YouTube. Повторно, можете да имате функција што бесплатно може да се најде само во YouTube Music Premium.

АЛТЕРНАТИВЕН 4 – ЈУМУСИЧКИ

YMusic: Најди го ОВДЕ.

Оваа програма ги комбинира предностите на првите две за кои само што разговаравме. Овозможува гледајте видеа на YouTube во позадина со исклучен екран и исто така ви овозможува да преземате видеа и MP3 аудио од YouTube. Практично е да имате YouTube Music Premium, но бесплатно

АЛТЕРНАТИВ 5 – ТУБЕМАТ

TubeMate: го наоѓаш ОВДЕ

Друга многу интересна апликација која ви овозможува да пребарувате видеа на YouTube и да ги преземате во MP3 формат (не само) за да слушате музика и песни дури и кога сте офлајн и немате интернет врска

АЛТЕРНАТИВНА 6 – ТЕЛЕГРАМА

Ако не сакате да преземате или инсталирате која било програма на вашиот паметен телефон или таблет Android, можете да се потпрете бот за телеграма.

Ботот е ова: https://telegram.me/utubebot

Користењето на тоа е многу едноставно:

 • стартувајте го ботот од Телеграма со кликнување на него
 • отворете ја апликацијата YouTube и побарајте го видеото што сакате да го преземете во MP3 формат на Android
 • од видеото на YouTube, кликнете на Сподели> Телеграма> кликнете на штотуку започнатиот бот
 • сега, автоматски, ботот ќе ги обработи видеото и ќе се појават копчињата што ви овозможуваат да изберете формат што сакате да го преземете
 • кликнете на објектот FILE: MP3 за да започнете со преземањето
 • почекајте да заврши преземањето

АЛТЕРНАТИВНА 7 – СОСТОЈБА НА ИНТЕРНЕТ

Ако не сакате да користите Телеграма за преземете музика од YouTube Android, нема проблем. Имаме друго решение: веб-страница достапна од кој било интернет прелистувач.

Сè што треба да направите е да ги следите овие чекори:

 • отворете ја апликацијата YouTube на Android
 • пребарување на видеото или песна што сакате да ја конвертирате во формат MP3
 • започнете го репродукција
 • кликнете на копчето Сподели
 • кликнете на копчето Копирајте врска

 • одете на оваа веб-страница: https://listenvid.com/us5/
 • долг притисок на сивата линија на средина на страницата
 • кога ќе се појави скокачката, кликнете на Залепи
 • ако се одвиваше правилно, врската на видеото што сте го ископирале претходно ќе се појави директно во сивата линија
 • во овој момент кликнете на зеленото копче Претвори го!

 • ако сè помина добро, ќе го прегледате видеото на YouTube, можете да го слушате во аудио формат, можете преземете го во MP3 формат (затоа како песна) со кликнување на зелено копче Преземете ја конвертираната датотека

 • ВАЖНО: Внимавајте на огласи што се појавуваат секогаш кога ќе кликнете на страницата. Едноставно затворете ги за да се вратите на страницата на конверторот YouTube во MP3
 • започна натаму преземете, почекај да заврши
 • кога ќе заврши преземањето, отворете го Управувачот со датотеки за Android (секој паметен телефон или таблет Android има еден), одете во папката за преземање и слушајте ја песната што штотуку ја преземавте од YouTube на Android, очигледно бесплатно

Заклучоци

Со овој долг напис на преземете музика од YouTube до Android и затоа натаму како да преземете MP3 од YouTube Android ние завршивме

Како што можете да видите, дури и ако официјалната апликација не го дозволува тоа, со нашиот водич и програмите што ги објавивме ќе можете да преземете аудио од YouTube Android.

Треба само да ја изберете програмата или алатката што ја сакате преземете песни од YouTube Android!

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Конечно, ве потсетувам дека постои начин до тоа Бришење на рекламирање од YouTube на Android брзо и лесно. За да го направите ова, само прочитајте ја нашата статија со деталниот водич:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!