Преземете музика од Spotify на компјутер бесплатно – ЛЕСНО, ИТ РАБОТИ!

Spotify Premium БЕСПЛАТНО за 3 месеци

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да преземете музика од Spotify на компјутер. Spotify во MP3 конвертор преку Интернет. Како да имате Spotify Premium бесплатно компјутер. Како да преземете плејлисти од Spotify на компјутер

Spotify во MP3 конвертор преку Интернет

Ажурирајте јули 2020 година

———-

Нов ден, нов водич посветен на сите корисници кои тие користат Spotify без претплата за премиум, т.е. бесплатна.

Особено во денешниот водич ќе одиме да го видиме како да преземате музика од Spotify бесплатно на Windows PC и Mac без да имате претплата за претплата на услугата. Претставувам подолу најдобар конвертер за Spotify во MP3 што ќе ви овозможи да ја преземете целата музика што ја сакате од Spotify потполно бесплатна, директно од вашиот Windows и Mac PC, со само еден клик.

Така е: неколку едноставни чекори до преземете ги сите песни што ги сакате од Spotify бесплатно и во MP3 формат на Windows PC и Mac, без претплата за претплата, без долги, тешки или сложени пасуси.

Еден клик и можеш преземете музика од Spotify бесплатно. Не мислите ли дека е можно? Ајде да видиме како да го стори тоа, ќе се премислите!

Преземете музика од Spotify бесплатно

Постојат 3 алтернативни начини за да ја постигнете целта. Ви ги презентирам сите вас, изберете оној што изгледа најдобро, најудобно и најдобро одговара на вашите потреби.

Алтернатива 1 – TunesKit Spotify конвертор

Таму брзо и лесно решение за да ја постигнете вашата цел е да ја користите оваа програма, достапна во бесплатна (ограничена) или целосна (платена) верзија: Преземете од Spotify бесплатно со TunesKit Spotify конвертор

Бесплатната верзија е многу ограничена, но ви овозможува да разберете како работи и што нуди програмата. Откако ќе ја испробате, можете да изберете дали да ја купите платената верзија (која, сепак, можете исто така да ја преземете бесплатно, пукнати, секогаш следејќи ги нашите упатства).

Алтернатива 2 – Телеграма

Ако не сакате да ја поминете програмата што ја спомнав, мора да се потпрете на апликацијата Телеграма.

Всушност, има богови на Телеграма ботови што ви овозможуваат да преземате музика директно од Spotify брзо и лесно, но секако мора да имате бесплатна сметка на Telegram за да го следите овој водич. Јас само

Доколку сакате да продолжите преку Телеграма, еве го упатството.

Ако сè уште не користите Телеграма, Ве советувам да преземете го СЕГА за Андроид, iOS или за Компјутер / Mac.

Сега кога ја креиравте вашата бесплатна сметка Телеграма, мора да знаете дека меѓу многуте Телеграма музички бот, најдоброто е несомнено Преземач на музика.

За започнете го, Кликнете ОВДЕ. Itsе се појави нејзиниот главен екран: кликнете на СТАРТ (подолу) за да го стартувате ботот. Откако успешно ќе го стартувате ботот, ќе имате разни функции за преземање музика и песни.

Особено, можете:

 • залепете врска од песна на Spotify и Deezer за да започнете директно преземање
 • барајте песни и албуми за преземање слободно

Сега, за да продолжите, мора:

 • отворете ја веб-страницата Spotify на компјутер / Mac
 • побарајте ја песната сакате да преземете
 • штом ја пронајдете песната, мора да ја копирате неговата врска како од сликата. На крајот, ќе мора да добиете вакво нешто за Spotify “Https://open.spotify.com/track/1CRy08G60mS5jvhB27xMpS”

 • сега кога сте ја копирале врската, отворете го ботникот за преземање музика на Телеграма е залепете ја врската што штотуку сте ја копирале
 • автоматски, по еден момент, ботот го враќа капакот на песната и врската за да ја слуша стриминг на Интернет или да ја преземе

 • во овој момент едноставно мора да кликнете на песната да го слушате преку Интернет или кликнете на бела стрела на сина позадина за да ја преземете музиката и да ја зачувате на вашиот паметен телефон, таблет или компјутер / Mac, така што ќе можете да го слушате кога сакате, дури и без Интернет

Лесно, нели?

Пребарајте песни и преземете музика со бот за преземање музика од Telegram

Ако едноставно сакате Пребарувајте песни што бесплатно ќе ги преземете со Бот за преземање музика во Telegram, сè што треба да направите е:

 • стартувајте го ботот за преземање музика
 • барај MP3-песната што сакате да ја преземете со внесување името на песната или уметникот во полето “Напиши порака”
 • испратете ја пораката до започнете со пребарувањето
 • ботот ќе ви го врати овој екран, од кој ќе морате изберете дали да пребарувате по уметник, албум или да направите глобално пребарување

 • го направи изборот, ќе ви бидат понудени некои алтернативи меѓу кои ќе треба да изберете оној за кој ве интересира да го насочите вашето пребарување

 • во овој момент едноставно мора да кликнете на песната прикажано од програмата да го слушате преку Интернет, или кликнете на бела стрела на сина позадина за да ја преземете музиката и да ја зачувате на вашиот паметен телефон, таблет или компјутер / Mac, така што ќе можете да го слушате кога сакате, дури и без Интернет

Како да преземате плејлисти од Spotify БЕСПЛАТНО

Спектакуларно, зарем не? Сè што работи како за песните така и за плејлисти: можете преземете ги плејлистите за Spotify во MP3 формат бесплатно, без претплата за премиум. Фантастично!

Очигледно во случајот со плејлисти за Spotify, ќе мора рачно да ја преземате секоја песна, но ако се земе предвид дека само еден клик за да започнете со преземањето на МП3 од Spotify, не изгледа како голем проблем, нели?

Заклучоци

Заклучивме со овој водич кој објаснува како да се искористи ова Spotify во MP3 конвертор на едноставен, брз и бесплатен начин.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Други статии на Spotify

Пред да ја напуштите статијата, препорачувам да ги прочитате овие други постови поврзани со Spotify:

Да се ​​добие Spotify Premium бесплатно на Android: Како да се добие Spotify Premium бесплатно на Android Најновата верзија секогаш ажурирана

Да се ​​добие Spotify Premium бесплатно на iOS: Како да инсталирате Spotify ++ на iPhone, iPod, iPad

Да се ​​отстрани рекламирањето од Spotify на Windows PC: Spotify без реклами на Windows PC: еве како

БЕСПЛАТНИ БЕСПЛАТНИ СИНГИ, MP3 и АУДИО ОД ИНТЕРНЕТ

Ако едноставно сакате бесплатно преземање музика, песни и МП3 од Интернет, можете да ги прочитате сите наши ажурирани водичи што ви објаснуваат како да преземете која било песна бесплатно од веб во неколку едноставни чекори:

Едноставен водич со сите можни решенија за преземете музика, песни и МП3 бесплатно на Android.

Сите начини на кои ви стојат на располагање преземете музички албуми бесплатно со неколку кликања.

Едноставен водич со сите можни решенија за преземете музика, песни и МП3 бесплатно на iPhone, iPad, iOS.

Најдобрите страници, секогаш ажурирани, за преземете MP3 музика и песни од YouTube.

Брз и лесен начин за тоа преземете MP3 од YouTube на iPhone со еден клик.

Крајниот водич за преземете музика, песни и MP3 од Spotify дури и без премиум претплата.

Најдобра програма за преземете бесплатна MP3 музика на Windows со еден клик.

Најдобра програма за преземете бесплатна MP3 музика на macOS со еден клик.

Дури и со Телеграма можете преземете MP3-песни бесплатно. Ние објаснуваме како да го направиме тоа во нашиот водич.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!