Преземете музика од Spotify Android (без претплата за премиум)

Spotify Premium БЕСПЛАТНО за 3 месеци

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да преземате песни од Spotify на Android

Ажурирајте јули 2020 година

Нов ден, нов водич посветен на сите корисници кои користат Spotify без претплата за премиум, т.е. бесплатна, особено натаму Андроид паметни телефони и таблети.

Особено во денешниот водич ќе одиме да го видиме како да преземате музика од Spotify бесплатно на Android без да имате претплата за претплата на услугата. Затоа, ќе зборуваме за начин да имаме Spotify присутен Андроид БЕСПЛАТНО.

Претставувам подолу најдобар конвертер на Spotify во MP3 за Android тоа ќе ви овозможи да преземете ја целата музика што ја сакате од Spotify тотално бесплатно, директно на вашиот уред Андроид, со еден клик. И, без претплата за претплата, тогаш без да платиш ништо.

Така е: неколку едноставни чекори до преземете ги сите песни што ги сакате од Spotify бесплатно и во MP3 формат на Android, без претплата за претплата, без долги, тешки или сложени пасуси.

Еден клик и можеш преземете музика од Spotify бесплатно. Не мислите ли дека е можно? Ајде да видиме како да го стори тоа, ќе се премислите!

Преземете музика од Spotify со Android

Еве ги едноставните чекори што треба да се следат.

Ако сè уште не користите Телеграма, Ве советувам да преземете го СЕГА за Андроид, iOS или за Компјутер / Mac.

Сега кога ја креиравте вашата бесплатна сметка Телеграма, мора да знаете дека меѓу многуте Телеграма музички бот, најдоброто е несомнено Преземач на музика.

За започнете го, Кликнете ОВДЕ. Itsе се појави нејзиниот главен екран: кликнете на СТАРТ (подолу) за да го стартувате ботот. Откако успешно ќе го стартувате ботот, ќе имате разни функции за преземање музика и песни.

Особено, можете:

 • залепете врска од песна на Spotify и Deezer за да започнете директно преземање
 • барајте песни и албуми за преземање слободно

Сега, за да продолжите, мора:

 • отворете ја апликацијата Spotify на вашиот Android
 • побарајте ја песната сакате да преземете
 • штом ја пронајдете песната, мора да ја копирате неговата врска како од сликата. На крајот, ќе мора да добиете вакво нешто за Spotify “Https://open.spotify.com/track/1CRy08G60mS5jvhB27xMpS”

 • сега кога сте ја копирале врската, отворете го ботникот за преземање музика на Телеграма е залепете ја врската што штотуку сте ја копирале
 • автоматски, по еден момент, ботот го враќа капакот на песната и врската за да ја слуша стриминг на Интернет или да ја преземе

 • во овој момент едноставно мора да кликнете на песната да го слушате преку Интернет или кликнете на бела стрела на сина позадина за да ја преземете музиката и да ја зачувате на вашиот паметен телефон, таблет или компјутер / Mac, така што ќе можете да го слушате кога сакате, дури и без Интернет

Лесно, нели?

Пребарајте песни и преземете музика со бот за преземање музика од Telegram

Ако едноставно сакате Пребарувајте песни што бесплатно ќе ги преземете со Бот за преземање музика во Telegram, сè што треба да направите е:

 • стартувајте го ботот за преземање музика
 • барај MP3-песната што сакате да ја преземете со внесување името на песната или уметникот во полето “Напиши порака”
 • испратете ја пораката до започнете со пребарувањето
 • ботот ќе ви го врати овој екран, од кој ќе морате изберете дали да пребарувате по уметник, албум или да направите глобално пребарување

 • го направи изборот, ќе ви бидат понудени некои алтернативи меѓу кои ќе треба да изберете оној за кој ве интересира да го насочите вашето пребарување

 • во овој момент едноставно мора да кликнете на песната прикажано од програмата да го слушате преку Интернет, или кликнете на бела стрела на сина позадина за да ја преземете музиката и да ја зачувате на вашиот паметен телефон, таблет или компјутер / Mac, така што ќе можете да го слушате кога сакате, дури и без Интернет

ЗАБЕЛЕШКА: водичот работи на кој било телефон со Android, но исто така и на iPhone, iPad и на Windows и Mac PC.

Како да преземате плејлисти и албуми од Spotify БЕСПЛАТНО

Спектакуларно, зарем не? Сè што работи како за песните така и за плејлисти: можете Преземете плејлисти и албуми од Spotify во MP3 формат бесплатно, без претплата на Premium. Фантастично!

Очигледно во случајот со плејлисти за песни или албуми на Spotify ќе мора да ја преземете секоја песна рачно, но ако се земе предвид дека само еден клик за да започнете преземање на МП3 од Spotify, не изгледа како голем проблем, нели?

Заклучоци

Заклучивме со овој водич што објаснува како да преземате музика од Spotify Android на едноставен, брз и бесплатен начин.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Други статии на Spotify

Пред да ја напуштите статијата, препорачувам да ги прочитате овие други натписи поврзани со Spotify:

Да се ​​добие Spotify Premium бесплатно на Android: Како да се добие Spotify Premium бесплатно на Android Најновата верзија секогаш ажурирана

Да се ​​добие Spotify Premium бесплатно на iOS: Како да инсталирате Spotify ++ на iPhone, iPod, iPad

Да се ​​отстрани рекламирањето од Spotify на Windows PC: Spotify без реклами на Windows PC: еве како | Август 2019 година

Да преземете MP3 песни од Spotify на компјутер и Mac со еден клик: Преземете музика од Spotify на компјутер БЕСПЛАТНО (без претплата за претплата)

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!