Преземете музика од Spotify iPhone (без претплата за премиум)

Spotify Premium БЕСПЛАТНО за 3 месеци

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да преземате песни од Spotify на iPhone

Ажурирајте јули 2020 година – АКО Упатството НЕ РАБОТЕ, ПРОЧИТАЈТЕ ТИЕ:

—————-

Нов ден, нов водич посветен на сите корисници кои користат Spotify без претплата за премиум, т.е. бесплатна, особено натаму iPhone.

Особено во денешниот водич ќе одиме да го видиме како да преземате музика од Spotify бесплатно на iPhone без да имате претплата за претплата на услугата. Затоа, ќе зборуваме за начин да имаме Spotify присутен iPhone БЕСПЛАТНО.

Претставувам подолу најдобар конвертер на Spotify во MP3 за iPhone тоа ќе ви овозможи да преземете ја целата музика што ја сакате од Spotify тотално бесплатно, директно на твое iPhone, со еден клик. И без претплата Премиум, затоа без да платиш ништо.

Така е: неколку едноставни чекори до преземете ги сите песни што ги сакате од Spotify бесплатно и во MP3 формат на iPhone, без претплата за претплата, без долги, тешки или сложени пасуси.

Еден клик и можеш преземете музика од Spotify бесплатно. Не мислите ли дека е можно? Ајде да видиме како да го стори тоа, ќе се премислите!

Преземете музика од Spotify со iPhone

Еве ги едноставните чекори што треба да се следат.

Ако сè уште не користите Телеграма, Ве советувам да преземете го СЕГА за Андроид, iOS или за Компјутер / Mac.

Сега кога ја креиравте вашата бесплатна сметка Телеграма, мора да знаете дека меѓу многуте Телеграма музички бот, најдоброто е несомнено Преземач на музика.

За започнете го, Кликнете ОВДЕ. Itsе се појави нејзиниот главен екран: кликнете на СТАРТ (подолу) за да го стартувате ботот. Откако успешно ќе го стартувате ботот, ќе имате разни функции за преземање музика и песни.

Особено, можете:

 • залепете врска од песна на Spotify и Deezer за да започнете директно преземање
 • барајте песни и албуми за преземање слободно

Ајде да видиме што да правиме во двата случаи.

Преземете музика од Spotify и Deezer со музика Downloader Bot Telegram

Во овој случај, тоа ќе биде доволно:

 • отворете ја апликацијата Spotify или Deezer на вашиот паметен телефон / таблет
 • побарајте ја песната сакате да ја преземете преку пребарувањето
 • штом ја пронајдете песната, мора да ја копирате неговата врска како од сликата. На крајот, ќе мора да добиете вакво нешто за Spotify “Https://open.spotify.com/track/1CRy08G60mS5jvhB27xMpS” и нешто вакво за Деизер “Https://www.deezer.com/track/585595432?utm_source=deezer&utm_content=track-585595432&utm_term=237128913_1577453538&utm_medium=web”

 • сега кога сте ја копирале врската, отворете го ботникот за преземање музика на Телеграма е залепете ја врската што штотуку сте ја копирале
 • автоматски, по еден момент, ботот го враќа капакот на песната и врската за да ја слуша стриминг на Интернет или да ја преземе

 • во овој момент едноставно мора да кликнете на песната да го слушате преку Интернет или кликнете на бела стрела на сина позадина за да ја преземете музиката и да ја зачувате на вашиот паметен телефон, таблет или компјутер / Mac, така што ќе можете да го слушате кога сакате, дури и без Интернет

Лесно, нели?

Пребарајте песни и преземете музика со бот за преземање музика од Telegram

Ако наместо тоа не користите Spotify или Deezer, само сакате Пребарувајте песни што бесплатно ќе ги преземете со Бот за преземање музика во Telegram, сè што треба да направите е:

 • стартувајте го ботот за преземање музика
 • барај MP3-песната што сакате да ја преземете со внесување името на песната или уметникот во полето “Напиши порака”
 • испратете ја пораката до започнете со пребарувањето
 • ботот ќе ви го врати овој екран, од кој ќе морате изберете дали да пребарувате по уметник, албум или да направите глобално пребарување

 • го направи изборот, ќе ви бидат понудени некои алтернативи меѓу кои ќе треба да изберете оној за кој ве интересира да го насочите вашето пребарување

 • во овој момент едноставно мора да кликнете на песната прикажано од програмата да го слушате преку Интернет, или кликнете на бела стрела на сина позадина за да ја преземете музиката и да ја зачувате на вашиот паметен телефон, таблет или компјутер / Mac, така што ќе можете да го слушате кога сакате, дури и без Интернет

Особено, ако сакате да ја преземете песната во MP3 формат на iPhone, треба да ги следите овие упатства:

 • кликнете на стрелката за да ја препратите пораката

 • во менито што се појавува, кликнете на иконата за споделување на горниот десен агол

 • изберете ја предметот “Зачувај во датотека” да заврши со преземање на песната на iPhone

Неколку едноставни чекори до преземете која било бесплатна MP3-песна директно од Telegram, директно на вашиот iPhone. Какво шоу!

Направено!

Видовте колку е лесно да преземате песни од Spotify? И, не ви треба ниту претплата за Премиум.

ЗАБЕЛЕШКА: водичот работи на кој било телефон, но исто така и iPad, Android, Windows PC и Mac.

Како да преземате плејлисти и албуми од Spotify БЕСПЛАТНО

Спектакуларно, зарем не? Сè што работи како за песните така и за плејлисти: можете Преземете плејлисти и албуми од Spotify во MP3 формат бесплатно, без претплата на Premium. Фантастично!

Очигледно во случајот со плејлисти за песни или албуми на Spotify ќе мора да ја преземете секоја песна рачно, но ако се земе предвид дека само еден клик за да започнете преземање на МП3 од Spotify, не изгледа како голем проблем, нели?

Заклучоци

Заклучивме со овој водич што објаснува како да преземате музика од Spotify iPhone на едноставен, брз и бесплатен начин.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Други статии на Spotify

Пред да ја напуштите статијата, препорачувам да ги прочитате овие други натписи поврзани со Spotify:

Да се ​​добие Spotify Premium бесплатно на Android: Како да се добие Spotify Premium бесплатно на Android Најновата верзија секогаш ажурирана

Да се ​​добие Spotify Premium бесплатно на iOS: Како да инсталирате Spotify ++ на iPhone, iPod, iPad

Да се ​​отстрани рекламирањето од Spotify на Windows PC: Spotify без реклами на Windows PC: еве како

Да преземете MP3 песни од Spotify на компјутер и Mac со еден клик: Преземете музика од Spotify на компјутер БЕСПЛАТНО (без претплата за претплата)

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!