Преземете од YouTube Android: НАЈДОБРИОТ ПРОГРАМА

Преземете од YouTube Android: НАЈДОБРИОТ ПРОГРАМА

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Преземете видеа од YouTube Android, преземете музика од YouTube, YouTube во позадина Android: YMusic е најдобрата програма за да стори сé што е. Преземете го инсталирајте

Преземете од YouTube Android

Ажурирање на мај 2005 година – До денес тоа е сè уште најдобрата програма

—-

Во оваа статија ќе разговараме како да преземате видеа од YouTube Android на наједноставен и можен начин.

Ако само ти е гајле преземете музика и аудио од YouTube, прочитајте го овој напис: Преземање музика од YouTube Android: СИТЕ НАЧИНИ

Ако не, продолжи да читаш.

Сè повеќе корисници ме контактираат за да ме прашаат начин за преземање видеа и музика од YouTube на Android паметни телефони и таблети.

Бидејќи не можам да одговорам на сите директно, решив да објаснам статија во која ќе го објаснам најдобриот метод за да го постигнам тоа.

Затоа, во овој водич, ќе видиме кој е најдобра програма за преземање од YouTube на Android: апликацијата ви овозможува да го сторите тоа преземете видеа, музика и MP3 песни од познатиот стриминг портал, сите бесплатно, со еден клик и на најлесниот и најбрзиот можен начин.

Добро знам дека има бесконечни апликации за преземање од YouTube Android, но, откако се обидов многумина, мислам дека идентификував најдобар. И јас ќе ти кажам за тоа подолу, за да можете и вие да го тестирате и пробате на вашиот уред.

Да започнеме!

YMusic: преземете од YouTube Android

Исклучителна програма што ни овозможува да преземете видеа, музика, MP3 од YouTube Android се нарекува YMusic.

Ти можеш преземете бесплатно од ТУКА.

Како и секогаш, ви препорачувам преземете ја апликацијата директно од паметниот телефон или таблетот Андроид да ги забрза операциите за инсталација.

Како да инсталирате YMusic на Android?

Како што можеби сте забележале, тамуапликацијата не е пронајдена на Play Store, па за да го инсталирате треба да ги следите овие едноставни чекори:

 • преземете ја датотеката АПК директно од паметниот телефон / таблетот од врската што ја предложивме само погоре
 • почекајте да заврши преземањето

 • кога ќе заврши преземањето, влечете ја лентата за известување надолу и кликнете на датотеката што сте ја преземале

 • следете ги едноставните упатства на екранот на телефонот: неколку кликања и инсталацијата е завршена

Направено!

Како да се користи YMusic?

Едноставно и докажано за деца:

 • по инсталацијата, започнете YMusic
 • пребарување на видео или песна што сакате да ја преземете од YouTube на Android користејќи го менито погоре. Можете да пребарувате видеа / песни со помош на функцијата за пребарување или можете да пребарувате преку најгледаните на YouTube или, конечно, да се најавите на вашата YouTube сметка и директно да ги пребарувате видеата што сте ги додале во вашите омилени
 • штом ќе го пронајдете видеото или песната за да ја преземете од YouTube, едноставно мора кликнете на 3 точки од ваша страна
 • ќе се отвори мени што ќе ви овозможи да преземете видео или аудио од YouTube Android со еден клик
 • со кликнување на точката “повеќе опции” можете да изберете дали преземете видеа или музика од YouTube во други формати

Многу лесно!

Откако ќе заврши преземањето, можете да пуштите аудио или видео преземено од YouTube на Android со помош на библиотеката интегрирана во YMusic или директно преку Галеријата на вашиот уред со Android.

Како да преземате музика од YouTube со Android

Еве ги јасните и прецизни насоки што треба да се следат преземете ја целата музика и песни што ги сакате:

 • започнете YMusic
 • пребарувајте ја песната што сакате да ја преземете од YouTube на Android користејќи го менито погоре или функцијата за пребарување
 • штом ќе ја пронајдете песната за преземање од YouTube, едноставно мора кликнете на 3 точки од ваша страна
 • ќе се отвори мени каде ќе мора да кликнете на предметот Преземања на МП3
 • почекајте до крајот на преземањето (проверете ја лентата за известување на телефонот за да знаете кога ќе заврши операцијата)
 • кликнете на песната (директно од лентата за известување за Android) за да ја слушнете

Многу едноставно!

Како да преземате видеа од YouTube Android

Еве ги јасните и прецизни насоки што треба да се следат преземете ги сите видеа што ги сакате:

 • започнете YMusic
 • пребарувајте го видеото или филмот што сакате да го преземете од YouTube на Android користејќи го менито погоре или функцијата за пребарување
 • штом ќе го пронајдете видеото за преземање од YouTube, едноставно мора кликнете на 3 точки од ваша страна
 • ќе се отвори мени каде ќе мора да кликнете на предметот “Повеќе опции” и тогаш ќе мора изберете ја резолуцијата на видеото (1080p) тоа е најдобро, но зазема повеќе простор, сите други се спуштаат како резолуција и како меморија зафатена преку телефон)
 • почекајте до крајот на преземањето (проверете ја лентата за известување на телефонот за да знаете кога ќе заврши операцијата)
 • кликнете на видеото (директно од лентата за известување за Android) за да го репродуцирате

Многу едноставно!

YouTube во позадина на Android

Многу интересно е да се напомене тоа YMusic исто така ви овозможува да репродуцирате YouTube во позадина на Android.

Затоа ќе слушајте музика и песни во позадина на Android без да мора да се пријавите за платена претплата на YouTube. Фантастично!

Како што сигурно знаете, само со претплата на претплата на YouTube Premium, можете да репродуцирате видеа од познатата страница во позадина, но со оваа апликација можете да ја добиете функционалноста без да платите ниту денар.

Затоа ќе пуштете што повеќе видеа на YouTube колку што сакате додека користите други апликации или програми, или дури додека екранот на вашиот телефон е исклучен за да заштедите батерија.

Други карактеристики на YMusic

Севкупно, еве ги сите карактеристики што ги нудат YMusic, неверојатна програма што не може да недостасува на ниту еден паметен телефон со Android:

 • Репродуцирајте видеа на YouTube во позадина
 • Преземете го YouTube со различни формати
 • Пребарувајте музичко видео лесно
 • Прелистајте ги трендовските музички видеа
 • Избор за прилагодување со 81 комбинации на бои што треба да изберете
 • Автоматско преземање на албум на уметност, интеграција Last.fm за добивање слики и описи на уметниците
 • Паметни листи за репродукција со целосно прилагодливи правила
 • Прилагодени еквилајзери
 • Репродукција на празнини
 • Додатоци на почетниот екран

Заклучоци

Па, што чекате да ја преземете YMusic за Android?

Пробајте ја оваа фантастична програма и дозволете ми да ви кажам во коментарите на крајот на статијата што мислите!

Дали веќе сте се обиделе на YouTube Vaced?

За да заклучам, посочувам дека постои и друго програма многу слична на YMusic но, што, за разлика од ова, ви овозможува да се најавите на YouTube со вашата сметка на Google за подобро управување со претплатите, допаднатите видеа, видеа за гледање подоцна, омилени видеа и многу повеќе.

Програмата се вика ЈуТјуб Ванче и за тоа длабоко разговаравме тука:

Да го кажеме тоа YouTube Vanned тоа е поцелосно, но можеби и покомплексна коса да се инсталира, додека YMusic е несомнено на дофат на сите корисници, особено на помалку искусната.

Мојот совет е да пробајте ги двете програми и продолжете да го користите оној во кој сте најдобри.

Јас лично го користам YMusic, многу комплетен навистина.

Ниту една од предложените програми не ве убедува?

Нема проблем.

Постојат бесконечни решенија за преземање од YouTube до Android (музика, аудио, видео, MP3, MP4 ..). Пронајдете ги најдобрите програми наведени во овој напис, каде што ќе бидете расипани по избор:

И за iPhone, iPod и iPad?

Ако имате уред за Apple iOS, не очајувај. Имаме и совршени решенија за вас:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!