Преземете официјална позадина (ellвездена) Android Q

Преземете официјална позадина (ellвездена) Android Q

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Еве го преземањето на прекрасната stвездена позадина што се гледа на новиот Android Q што прикажува кластер на starsвезди. Преземете официјална позадина за Android Q. Преземете официјална позадина за Android 10.0 Q

Преземете официјална позадина (ellвездена) Android Q

Минатата вечер Гугл има објавен првиот бета верзија од Android Q која, сепак, треба да пристигне во финалната верзија не порано од август 2019 година, и која веќе воведува многу новини, и иако објавувањето е сеуште далеку за да се тестира дел од вестите овде се сите информации за тоа како да се испробаат на компатибилни уреди.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Достапно за Android Q Бета: упатство за преземање за Pixels

Но, ако немате паметен телефон Pixel компатибилен со Android Q, еве како да добиете неколку од следната верзија на Android со примена на новата ryвездена позадина на темно сина боја, што е највидливата новина нанајновата верзија на Android Q.

Тука не е ни време да пристигнат на компатибилни уреди, кои корисникот веќе го проверил новиот Спектакуларна позадина на Android Q што ги истакнува темните тонови на модерните OLED дисплеи, и што е практично намалена и сл адаптиран модифициран со Snapspeed, затоа не точно идентични, но сепак многу добро изработени, што ги прави боите да се истакнат уште повеќе.

Можно е да преземете три верзии со иста starвездена позадина на Android Q со оригиналот со резолуција од 1440 x 392 пиксели додека намалената и изменета верзија има резолуција од 1440 x 706 пиксели.

Преземете официјална позадина за Android Q

Па така барем да се добие дел од новата верзија на Android која сè уште не го знаеме името на почетниот Q но која сигурно ќе има номенклатура 10.0, еве како да ја преземете убавата официјална позадина која е присутна во првата верзија на Бета верзија на Android 10.0 Q.

Ти мислиш што ќе се нарече Android Q? Пукам Земјотрес на Андроид во чест на играта што ја направи историјата на модерното игри.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!