Преземете ја камерата на Google за Asus Zenfone 6

Asus ZenFone 6_4

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Камерата Google Asus Zenfone 6: преземете ја датотеката АПК. Како да се подобри квалитетот на камерата на Asus Zenfone 6 со „Камерата Google“

Google камера Asus Zenfone 6

Камерата Google штрајкови повторно!

За неколку часови АПК-датотека што ви овозможува да ја преземате и инсталирате камерата на Google на Asus Zenfone 6.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Ако исто така сакате остро подобрување на фотографиите направени од Asus Zenfone 6 преку софтверот Гугл, подолу ќе објаснам како да го сторам тоа што е можно побрзо и полесно.

Да не губиме време и да започнеме со водичот, кој ќе биде на располагање на секого, бидејќи навистина е многу интуитивен.

Како да инсталирате Google камера на Asus Zenfone 6

За да ја испробате апликацијата за камера Google на вашиот паметен телефон, едноставно:

 • преземете ја апликацијата во формат АПК на овој ЛИНК
 • инсталирајте ја датотеката нормално (со кој било менаџер на датотеки)
 • внесете ги поставките на системот – апликации – изберете Google Camera и избришете ја архивата со податоци
 • допрете и задржете ја иконата за апликација и отворете ја кратенката за да снимите ново видео
 • во поставките за апликација изберете Зачувај поставки во делот “Помош и фидбек” и потоа потврдете со Зачувај. Ова ќе создаде папка (/ GCAM / Конфигури /) во меморија каде што ќе се зачуваат персонализираните поставки (дајте му случајно име)
 • преземете од овој LINK прилагодените поставки за Zenfone 6 (датотека со формат xml)
 • со менаџерот на датотеки, вметнете ја датотеката xml што штотуку сте ја преземале во папката / GCAM / Конфигури /
 • двојно допрете на црната област покрај копчето за затворање / снимање, ќе се отвори скокачки прозорец во кој мора да ја изберете ставката “обнова” и потоа претходно преземената датотека xml
 • рестартирајте ја апликацијата и ќе завршиш

Тоа е тоа: сега сте подготвени да пукате спектакуларни фотографии со Asus Zenfone 6 со помош на Google Camera.

Забележи го тоа:

 • HDR + работи (што е јачината на камерата на Google)
 • функционира камерата со широк агол
 • фотографирајте 48MP
Не е потребен корен, нема гаранција по телефон, тоа е многу едноставна и многу брза операција на дофат на секого.И, како што можете да видите за себе, на крајот ќе имате 2 апликации за камера инсталиран на вашиот паметен телефон: можете да изберете оној што ќе го користите кога ќе го најдете најсоодветен.

Кога ќе се уморите од Камерата Google, можете да го деинсталирате како што би било која друга апликација или програма присутни на вашиот паметен телефон, со неколку едноставни кликања, ништо премногу комплицирано.

Заклучоци

Па што чекаш? да ја преземете и инсталирате APK камерата на Google на Asus Zenfone 6?

кажете ни ги кои се подобрувањата што ги забележувате по инсталирањето на оваа програма за фотографии!

Не го заборавај тоа оваа апликација постојано се развива и ажурира: периодично посетете ја страницата за преземање за да преземете какви било ажурирања што прават разни корекции и подобрувања.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!