Преземете ја камерата на Google за Xiaomi Mi A3

Xiaomi Mi A3 1

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Google камера Xiaomi Mi A3: преземете ја датотеката АПК. Како да се подобри квалитетот на камерата на Xiaomi Mi A3 со Google камера

Апликација Google Camera Xiaomi Mi A3 APK

Камерата Google штрајкови повторно!

За неколку часови АПК-датотека што ви овозможува да ја преземате и инсталирате Google камерата на Xiaomi Mi A3.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Ако исто така сакате остро подобрување на фотографиите направени од Xiaomi Mi A3 преку софтверот Гугл, подолу ќе објаснам како да го сторам тоа што е можно побрзо и полесно.

Да не губиме време и да започнеме со водичот, кој ќе биде на располагање на секого, бидејќи навистина е многу интуитивен.

Како да инсталирате Google камера на Xiaomi Mi A3

За обидете се со апликацијата за камера на Google на вашиот паметен телефон, едноставно:

  • преземете ја апликацијата во формат АПК на овој ЛИНК
  • инсталирајте ја датотеката нормално (со кој било менаџер на датотеки)

Тоа е тоа: сега сте подготвени да пукате спектакуларни фотографии со Xiaomi Mi A3 со помош на Google Camera.

Белешка: ова е само прво пристаниште и, следствено, иако веќе носат значителни подобрувања во однос на квалитетот на снимките, сè уште треба да се поправат работите. Особено, јас го посочувам тоа Фотографијата во живо мора да биде оневозможена за да избегнете дефекти на апликацијата.

Не е потребен корен, нема гаранција по телефон, тоа е многу едноставна и многу брза операција на дофат на секого.

Кога ќе се уморите од Камерата Google, можете да го деинсталирате како што би било која друга апликација или програма присутни на вашиот паметен телефон, со неколку едноставни кликања, ништо премногу комплицирано.

Заклучоци

Па што чекаш? да ја преземете и инсталирате APK камерата на Google на Xiaomi Mi A3?

кажете ни ги кои се подобрувањата што ги забележувате по инсталирањето на оваа програма за фотографии!

Не го заборавај тоа оваа апликација постојано се развива и ажурира: периодично посетете ја страницата за преземање за да преземете какви било ажурирања што прават разни корекции и подобрувања.

ИЗВОР

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!