Преземете ја камерата на Google (GCam) за OnePlus 8 и 8 Pro

Споредба на OnePlus 8 и OnePlus 8 Pro

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Google Camera OnePlus 8 и 8 Pro: преземете ја АПК. Подобрете го квалитетот на камерата на OnePlus 8 и 8 Pro со Google камера: ажурирано преземање на GCam

GCam OnePlus 8 и 8 Pro: водич за инсталација

Камерата Google штрајкови повторно!

Пред неколку дена на APK-датотека што ви овозможува да ја преземате и инсталирате камерата на Google на OnePlus 8 и 8 Pro.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Ако исто така сакате значително подобрување на фотографиите направени од OnePlus 8 и 8 Pro преку софтверот Гугл, подолу ќе објаснам како да го сторам тоа што е можно побрзо и полесно.

И не заборавајте дека, покрај јасно подобар квалитет на слика, и ГЦАМ додава неверојатни карактеристики како Режим на ноќно гледање, HDR +, Портрет и повеќе, функции кои обично се достапни само на паметни телефони од опсегот Pixel, но кои можете лесно да ги пробате и самите OnePlus 8 и 8 Pro.

Да не губиме време и да започнеме со водичот, кој ќе биде на располагање на секого, бидејќи навистина е многу интуитивен.

Како да инсталирате Google камера на OnePlus 8 и 8 Pro

За да ја испробате апликацијата за камера Google на вашиот паметен телефон, едноставно:

  • Преземете ја APK камерата на Google од оваа врска (преземете ја најновата достапна верзија)
  • Почекајте преземањето да заврши е притиснете на известувањето што се наоѓа со спуштање на завесата
  • Дајте ги сите дозволи и продолжи со инсталацијата
  • Тоа е тоа: сега сте подготвени да пукате спектакуларни фотографии со OnePlus 8 и 8 Pro со помош на Google Camera.

Не е потребен корен, нема гаранција по телефон, тоа е многу едноставна и многу брза операција на дофат на секого.

И, како што можете да видите за себе, на крајот ќе имате 2 апликации за камера инсталиран на вашиот паметен телефон: можете да изберете оној што ќе го користите кога ќе го најдете најсоодветен. Кога ќе се уморите од Камерата Google, можете да го деинсталирате како што би било која друга апликација или програма присутни на вашиот паметен телефон, со неколку едноставни кликања, ништо премногу комплицирано.

ЗАБЕЛЕШКА: бидејќи е бета порта, а не официјална верзија, апликацијата може да претстави некои проблеми; немојте да се изненадите, затоа, во случај на некои несреќи или несовршени снимки. Повеќе оптимизирани верзии ќе бидат достапни наскоро.

Предностите на камерата на Google

GCam фаќа повеќе природни бои и со подобар контраст, светлата и сенките се поизбалансирани и покажуваат помалку бучава: ова е синтетичка пресуда.

Не постои ни зачудувачка култура на 3X телефото леќи.

Недостатоци на Камерата Google

За жал, има некои ограничувања за оние кои одлучуваат да им дадат можност на Камерата на Google да се пренесува на овие паметни телефони.

  • Прво, сликите снимени од сензорите од 48 пратеници се само кај 12 пратеници; тој е стандард дури и во нормалната апликација – бинџирањето на пиксели ви овозможува да ги интерполирате вредностите на четири пиксели во еден за да добиете попрецизна и детална слика – но ако на корисникот му е потребна од која било причина, сликата со резолуција оригиналот не може да го има.
  • Второ, не е поддржана макро камерата OnePlus 8.
  • Трето, не постои корекција на маргините за леќите со широк агол, така што може да се забележи извесно нарушување на рабовите.

Заклучоци

Па што чекаш? да ја преземете и инсталирате APK камерата на Google на OnePlus 8 и 8 Pro?

кажете ни ги кои се подобрувањата што ги забележувате по инсталирањето на оваа програма за фотографии!

Не го заборавај тоа оваа апликација постојано се развива и ажурира: периодично посетете ја страницата за преземање за да преземете какви било ажурирања што прават разни корекции и подобрувања.

ИЗВОР

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!