Преземете ја камерата на Google (GCam) за Realme X2 Pro

Преземете ја камерата на Google (GCam) за Realme X2 Pro

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Google Camera Realme X2 Pro: преземете ја АПК. Подобрете го квалитетот на камерата на Realme X2 Pro со Google камера: ажурирано преземање на GCam

GCam Realme X2 Pro

Камерата Google штрајкови повторно!

Пред неколку дена на АПК-датотека што ви овозможува да ја преземате и инсталирате камерата на Google на Realme X2 Pro.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Ако исто така сакате драматично подобрување на фотографиите направени од Realme X2 Pro преку софтверот Гугл, подолу ќе објаснам како да го сторам тоа што е можно побрзо и полесно.

И не заборавајте дека, покрај јасно подобар квалитет на слика, и ГЦАМ додава неверојатни карактеристики како Режим на ноќно гледање, HDR +, Портрет и повеќе, функции кои обично се достапни само на паметни телефони од опсегот Pixel, но кои можете лесно да ги пробате и самите Realme X2 Pro.

Да не губиме време и да започнеме со водичот, кој ќе биде на располагање на секого, бидејќи навистина е многу интуитивен.

Како да инсталирате Google камера на Realme X2 Pro

За да ја испробате апликацијата за камера Google на вашиот паметен телефон, едноставно:

  • Преземете ја APK камерата на Google од оваа врска
  • Почекајте преземањето да заврши е притиснете на известувањето што се наоѓа со спуштање на завесата
  • Дајте ги сите дозволи и продолжи со инсталацијата
  • Откако ќе заврши инсталацијата, на почетниот екран на уредот ќе најдете друга именувана апликација Камера“Но, со икона различна од залихите за паметни телефони: отворете ја апликацијата и сите потребни дозволи

Тоа е тоа: сега сте подготвени да пукате спектакуларни фотографии со Realme X2 Pro со помош на Google Camera.

Еве видео во кое се прикажани разликите помеѓу фотографиите направени со нормалната камера и оние направени со Камерата Google:

Не е потребен корен, нема гаранција по телефон, тоа е многу едноставна и многу брза операција на дофат на секого.

И, како што можете да видите за себе, на крајот ќе имате 2 апликации за камера инсталиран на вашиот паметен телефон: можете да изберете оној што ќе го користите кога ќе го најдете најсоодветен. Кога ќе се уморите од Камерата Google, можете да го деинсталирате како што би било која друга апликација или програма присутни на вашиот паметен телефон, со неколку едноставни кликања, ништо премногу комплицирано.

ЗАБЕЛЕШКА: бидејќи е бета порта, а не официјална верзија, апликацијата може да претстави некои проблеми; немојте да се изненадите, затоа, во случај на некои несреќи или несовршени снимки. Повеќе оптимизирани верзии ќе бидат достапни наскоро.

Заклучоци

Па што чекаш? да ја преземете и инсталирате APK камерата на Google на Realme X2 Pro?

кажете ни ги кои се подобрувањата што ги забележувате по инсталирањето на оваа програма за фотографии!

Не го заборавај тоа оваа апликација постојано се развива и ажурира: периодично посетете ја страницата за преземање за да преземете какви било ажурирања што прават разни корекции и подобрувања.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!