Преземете ја камерата на Google (GCam) за Redmi Note 8 Pro

Redmi Note 8 Pro 1

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Google камера Redmi Note 8 Pro: преземете АПК. Подобрете го квалитетот на камерата на Redmi Note 8 Pro со Google камера: ажурирано преземање GCam

GCam Redmi Note 8 Pro

Камерата Google штрајкови повторно!

Пред неколку дена на APK-датотека што ви овозможува да ја преземате и инсталирате камерата на Google на Redmi Note 8 Pro.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Ако исто така сакате остро подобрување на фотографиите направени од Redmi Note 8 Pro преку софтверот Гугл, подолу ќе објаснам како да го сторам тоа што е можно побрзо и полесно.

И не заборавајте дека, покрај многу подобриот квалитет на сликата, GCam додава неверојатни карактеристики како што се Режим на ноќно гледање, HDR +, Портрет и повеќе, функции кои обично се достапни само на паметните телефони од опсегот Pixel, но на тој начин можете лесно да ги пробате и на Redmi Note 8 Pro.

Да не губиме време и да започнеме со водичот, кој ќе биде на располагање на секого, бидејќи навистина е многу интуитивен.

Како да инсталирате Google камера на Redmi Note 8 Pro

За да ја испробате апликацијата за камера Google на вашиот паметен телефон, едноставно:

  • Преземете ја APK камерата на Google од оваа врска заедно со оваа датотека за конфигурација
  • веднаш штом ќе се преземат двете датотеки, продолжете со инсталирање на апликацијата овозможувајќи „непознати извори“
  • стартувајте ја апликацијата и влезете во панелот за поставки
  • дојдете до дното, кликнете на „Зачувај поставувања“ и изберете кое било име за датотеката
  • преку апликација Управувач со датотеки, внесете го root директориумот “/”. Тука треба да ја пронајдете папката “GCam” со друга папка наречена “Конфигурира” внатре. Тука треба да ја залепите конфигурационата датотека што првично ја преземавте заедно со АПК Камерата Google
  • во овој момент стартувајте ја камерата на Google и допрете двапати во делот на екранот помеѓу копчето за блендата и оној за да го видите прегледот на штотуку направената фотографија
  • pop-up ќе побара од вас да ја изберете датотеката за конфигурација. Тука ќе треба да ја изберете познатата конфигурациска датотека копирана во папката GCam претходно. Откако ќе завршите, потчукнете на “обнова”

Тоа е тоа: сега сте подготвени да пукате спектакуларни фотографии со Redmi Note 8 Pro со помош на Google Camera.

Не е потребен корен, нема гаранција по телефон, тоа е многу едноставна и многу брза операција на дофат на секого.
И, како што можете да видите за себе, на крајот ќе имате 2 апликации за камера инсталиран на вашиот паметен телефон: можете да изберете оној што ќе го користите кога ќе го најдете најсоодветен. Кога ќе се уморите од Камерата Google, можете да го деинсталирате како што би било која друга апликација или програма присутни на вашиот паметен телефон, со неколку едноставни кликања, ништо премногу комплицирано.

Заклучоци

Па што чекаш? да ја преземете и инсталирате APK камерата на Google на Redmi Note 8 Pro?

кажете ни ги кои се подобрувањата што ги забележувате по инсталирањето на оваа програма за фотографии!

Не го заборавај тоа оваа апликација постојано се развива и ажурира: периодично посетете ја страницата за преземање за да преземете какви било ажурирања што прават разни корекции и подобрувања.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!