Преземете ја камерата на Google (GCam) за Xiaomi Mi 9T

Xiaomi Mi 9T Pro безжично полнење: постои или не?

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Google камера Xiaomi Mi 9T: преземете ја АПК. Подобрете го квалитетот на Xiaomi Mi 9T камерата со Google камера: ажурирано преземање GCam

GCam Xiaomi Mi 9T

Камерата Google штрајкови повторно!

Пред неколку дена на АПК-датотека што ви овозможува да ја преземате и инсталирате камерата на Google на Xiaomi Mi 9T.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Ако исто така сакате значително подобрување на фотографиите направени од Xiaomi Mi 9T преку софтверот Гугл, подолу ќе објаснам како да го сторам тоа што е можно побрзо и полесно.

И не заборавајте дека, покрај многу подобриот квалитет на сликата, GCam додава неверојатни карактеристики како што се Режим на ноќно гледање, HDR +, Портрет и повеќе, функции кои обично се достапни само на паметни телефони од опсегот Pixel, но кои можете лесно да ги пробате и самите Xiaomi Mi 9T.

Да не губиме време и да започнеме со водичот, кој ќе биде на располагање на секого, бидејќи навистина е многу интуитивен.

Како да инсталирате Google камера на Xiaomi Mi 9T

За да ја испробате апликацијата за камера Google на вашиот паметен телефон, едноставно:

  • Преземете ја APK камерата на Google од оваа врска
  • Почекајте преземањето да заврши е притиснете на известувањето што се наоѓа со спуштање на завесата
  • Дајте ги сите дозволи и продолжи со инсталацијата
  • Откако ќе заврши инсталацијата, на почетниот екран на уредот ќе најдете друга именувана апликација „.otocamera“Но, со икона различна од залихите за паметни телефони: отворете ја апликацијата и сите потребни дозволи

Тоа е тоа: сега сте подготвени да пукате спектакуларни фотографии со Xiaomi Mi 9T со помош на Google Camera.

Не е потребен корен, нема гаранција по телефон, тоа е многу едноставна и многу брза операција на дофат на секого.
И, како што можете да видите за себе, на крајот ќе имате 2 апликации за камера инсталиран на вашиот паметен телефон: можете да изберете оној што ќе го користите кога ќе го најдете најсоодветен. Кога ќе се уморите од Камерата Google, можете да го деинсталирате како што би било која друга апликација или програма присутни на вашиот паметен телефон, со неколку едноставни кликања, ништо премногу комплицирано.

Заклучоци

Па што чекаш? да ја преземете и инсталирате APK камерата на Google на Xiaomi Mi 9T?

кажете ни ги кои се подобрувањата што ги забележувате по инсталирањето на оваа програма за фотографии!

Не го заборавај тоа оваа апликација постојано се развива и ажурира: периодично посетете ја страницата за преземање за да преземете какви било ажурирања што прават разни корекции и подобрувања.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!