Преземете ја камерата Google со 6.3 апк, ажурирање на Gcam јули …

Најновите и најновите ажурирани Google камера 6.3 Апл тука е. Изгледа дека камерата на Google Pixel 4 веќе е во развој со новиот режим МекФли и тони совети за селфи. Сегашното Google Camera 6.3.017.253834016 АПК е достапно за преземање.

Како што споменавме во извадочните информации од датотеката Gcam, се чини дека леќите на телескопот ќе бидат додадени во претстојната камера на Google Pixel 4. Портата CStark27 Mod работи на Oppo Reno, OnePlus, Nokia, Xiaomi, Samsung Galaxy Line S10 телефони, LG G6, V20, V30, V35 ThinQ, G8 ThinQ, V50 ThinQ и многу повеќе. Најновата верзија на Камерата Google е 6.3.017.253834016

Информации за датотеката со фотоапаратот Google 6.3:

Име на апликација Google Camera 6.3.017.253834016.apk
Големина на Фајлот 160,69 MB
Последна верзија V 6.3.017.253834016
Операционен систем Android 9.0 и погоре
Развивач Апликации на Google
Ажурирано во 4 јули 2019 година
Google Play Store Камера Google на Play Store.

Google Camera 6.3 Apk GCAM за Android

Карактеристики на апликацијата „Камера“ 6.30 и преглед:

Никогаш не пропуштајте момент со Google камера и фотографирајте одлични фотографии со одлики како портрет и ноќно гледање.

Карактеристики
HDR + – Фотографирајте користејќи HDR + за да снимите одлични фотографии, особено во сцените со слаба осветленост или со осветлување.
Ноќна визија – Никогаш нема да сакате повторно да го користите вашиот блиц. Night Sight ги истакнува најдобрите детали и бои што се губат во темница.
Супер резолуција зум – Super Res Zoom ги задржува вашите слики остри кога зумирате, без заматување.
Топ шут – Изберете совршен момент со Топ шут. Автоматски ги препорачува најдобрите фотографии, каде никој не трепка и сè изгледа добро.
Портрет – Додајте елегантна заматеност на позадината (bokeh) на сликите. Google Photos исто така може да ја направи темата на вашата фотографија да се истакнува со тоа што ќе ги остави во боја додека ја менувате позадината во црно-бело.
Совети за леќи на Google – Само насочете ја вашата камера на информациите за контакт, URL-адреса и бар-кодови и автоматски ќе предложи да правите работи, како што се јавите на бројот или испратете е-пошта.
Игралиште – Забавувајте се да го мешате реалниот свет со виртуелниот, преку налепниците и AR ефектите!

Барања: Најновата верзија на Камерата Google работи само на телефоните Pixel кои работат со Android 9.0.0 и погоре. Некои функции не се достапни на сите уреди.

Дозволи
• Камера: неопходно за снимање слики и видеа.
• Микрофон: потребно е да снимате аудио со секое видео.
• Складирање: потребно за зачувување на слики и видеа.
• Локација: потребна ако сакате да снимате информации за локација со вашите слики и видеа.

Преглед на верзијата на GCAM 6.30 Apk:

Нови Пита со Android 9.0 Наскоро ќе започне и има тони нови дизајнирани апликации за Android кои се обновуваат со новиот изглед на материјалот. Ново дизајнираниот кориснички интерфејс е во суштината на најновиот преглед на Android Q 4. Со сите други Gapps, апликацијата за камера на Google е ажурирана и со најновата верзија, Фотоапарат на Google apk 6.3.

Најдобрата карактеристика во второто Апликација за камера на Google 6.3 извлечена од Преглед на развивач на Android Q Функцијата Selfie Flash конечно беше додадена и со лесното движење помеѓу видео и фотографиите сега е попогодно од кога било.

Ноќниот живот или ноќниот режим е главниот режим во најновиот ажурирање на GCam Juley 2019. Исто така, интерфејсот на камерата е многу почист и полесен за навигација. Најпознатата фотографија со бавно движење на функцијата камера iPhone е додадена и на оваа најнова апликација за камера на Google.

Покрај иконите за дизајн на рамни рамки, сè уште не постои голема разлика помеѓу претходната верзија на апликацијата и ова неодамнешно ажурирање. Некои од корисниците објавија дека квалитетот на фотографијата на уредот е подобрен во споредба со претходната верзија на апликацијата „Камера Google“. Имаме врска до GCam 6.3 Апк за да можете да го преземете и инсталирате на вашиот уред. Се виде дека работи беспрекорно на Nexus уредите на Google. Ако имате какви било други вкоренети уреди, можете да ја инсталирате и оваа апликација Google камера на тој уред.

Google Camera v4.4 Apk за Android 8 Oreo

Што е ново во Камерата Google 6,3 apk за Android Q Бета 5:

• Исклучи звуци на блендата на фотоапаратот: Исклучете ги звуците на блендата од Поставки (оваа опција е достапна само на некои локации).
• Флеш selfie: Кога користите предната камера, активирајте го блицот за да ги подобрите предните слики при слаба осветленост.

Исто така преземете:

Преземете ја и инсталирајте ја апликацијата Google Camera 6.3 apk:

едно- Како прво, преземете ја датотеката Apk на врската подолу.

2- Осигурете се дека сте ја провериле инсталацијата од непознати извори во Поставки> Безбедност

3- Сега инсталирајте ја преземената апликација на вашиот уред. Тоа е уживајте во Google Camera 6.3.017.253834016 Apk потпишана верзија на вашиот уред.

Камера Google 6.3 Апл: | Апк за АРМ 64 На |