Преземете ја најновата верзија на Камерата АПК на Google со временски период

АПК за камера на Google

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Новата апликација за камера на Google ја воведува функцијата Time Lapse, но само на Pixels. Еве како да го инсталирате на сите компатибилни уреди со преземање на датотеката АПК

Камерата Google воведува временски период

Новите Пиксел, воведен вчера, исто така донесе нов бета верзија од Android Q како и дистрибуирање на ажурирање на неговите апликации и меѓу нив го наоѓамеапликација за камера што е меѓу најинтересните и што претставува некои нови карактеристики како што е воведувањето навештачка интелигенција и одреден алгоритам за да се направат спектакуларни фотографии за секој случај.

Таму верзија 6.2.030 ја воведува можноста за снимајте видеа со временски период на 1x, 5x, 10x, 30x и 120x и тоа е компатибилен со Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel 2, Google Pixel 2 XL, Google Pixel 3 и Google Pixel 3 XL. Сите видеа ќе бидат зачувани во формат MP4 и затоа се многу популарни, а исто така и оние во временски период ќе бидат зачувани во ист формат на видео.

Нема многу вести, но конечно можеме снимајте 20 минути видео и кондензирајте ги за само 10 секунди благодарение на 120x функцијата на време на застанување. Така, уште еднаш скок напред на апликацијата за камера на Google што е незаменлива на Pixels и пошироко, со брзина на блендата е целокупниот квалитет на фотографијата да се направат многу други уреди бледи.

Апликацијата работи во сите негови делови, но само на некои модели на паметни телефони, вклучувајќи Pixels, но сè уште немаме список на работни уреди. Пробајте го и известете ни.

Водич за тоа како да ја инсталирате апликацијата за камера на Pixel 3 и 3 XL на друг Android

Водичот е прилично едноставен, всушност, само преземете ја датотеката АПК и инсталирајте ја со заеднички менаџер на датотеки, како што се File Expert HD или Astro.

Преземете ја АПК камерата на Google 6.2

Апликацијата треба да биде компатибилна со сите паметни телефони Pixel, без прва серија и неколку други паметни телефони со најмалку Android 9 Pie. Пробајте го и кажете ни дали може да се инсталира на други уреди.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!