Преземете ја најновата верзија LiveStreamsPro 2.8.0 [ZIP]

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Преземете-ја-најновата-верзија-LiveStreamsPro-280-ZIP.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Преземете ја најновата верзија LiveStreamsPro 2.8.0 [ZIP]

Livestreams Pro е ажуриран и ви овозможуваме линк за преземање на ZIP-датотеката со најновата достапна верзија

Livestream Pro е фантастичен додаток за Kodi кој ви овозможува пристап до списоците во формат XML и TXT што можете лесно да ги најдете на мрежата и нуди можност да видите многу канали на Италијанска сателитска и дигитална копнена ТВ на медиумскиот центар „Коди“. Во последно време LiveStreamsPro е ажуриран во верзијата 2.8.0 и ви овозможуваме директна врска за да ја преземете.

Неверојатните додатоци за Kodi се ажурираат со многу нови функции и сега се уште постабилни и побрзи во управувањето со скриптите.

За да работат најдобро на овие додатоци им треба додаток F4MTester и дека можете да го инсталирате следејќи го нашиот водич.

Неопходен материјал

  • Преземете ја датотеката ZIP на LiveStreamsPro 2.8.0 и инсталирајте го на вашиот Kodi (Систем -> Додаток -> Инсталирајте од поштенска датотека)

Како се користи LiveStreamsPro?

Откако ќе ја инсталирате LiveStreamsPro користејќи ја датотеката ZIP дадена претходно за да ги најдете додатоците што треба да одите во делот Видео -> Додаток на видео и побарајте LiveStreamsPro.

За да започнете и конфигурирате, кликнете со десното копче на десната страна и одберете го објектот Информации за додаток.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593998784_174_Преземете-ја-најновата-верзија-LiveStreamsPro-280-ZIP.png

И тогаш натаму Конфигурирај

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593998784_504_Преземете-ја-најновата-верзија-LiveStreamsPro-280-ZIP.png

Од таму можете да ги вметнете скриптите што ги наоѓате на Интернет во формат XML и TXT и да започнете да ги гледате каналите за стриминг.

Повторувам дека сè е нелегално и вие го направите тоа на ваш сопствен ризик и ја преземате вашата одговорност. Овој напис е напишан за информации само со прегледување на ресурс кој е лесно и лесно достапен на Интернет.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!