Преземете ја Hotstar за Windows 10/8/7 и Mac PC и лаптоп

Descargar Hotstar para PC y portátil con Windows 10/8/7 y Mac 1

Дали се обидувате да ја пронајдете Hotstar за компјутер за да ги гледате најновите ТВ серии, кина и телевизиите во живо, вклучително и спорт директно на вашиот Windows компјутер или лаптоп, тогаш овој напис е совршен за вас. Hotstar има веб-страници, Android и iOS апликации за да ги гледа вашите омилени емисии. Денес во оваа пробие, ќе ви прошетам низ целиот процес на инсталирање на Hotstar на компјутер без проблем. Следејќи ги чекорите споменати подолу, можете лесно да инсталирате Hotstar за компјутер и веднаш да започнете да го користите. Ако сакате да преземете кое било видео на Hotstar, погледнете Преземач на Hotstar.

Пред да започнеме, ајде да погледнеме неколку интересни факти за Hotstar. Hotstar е платформа за стриминг на содржини развиена од Star India Private Limited. Hotstar им овозможува на корисниците лесно да гледаат скоро сите телевизии во живо, серии, серии, филмови, спортски и канални преноси. Стар Индија ја воведе апликацијата Hotstar, така што секој може лесно да гледа било какво индиско шоу, спорт, итн., Во живо од свој паметен телефон. Нејзината реакција за апликацијата е „Оди соло“, што значи дека „Hotstar“ ви дозволува да гледате нешто во движење.

Преземете ја Hotstar за компјутер и лаптоп со Windows 10/8/7 и Mac 1

Сега, ајде да се навлеземе во статијата. Во оваа статија, ќе ги покриеме следниве теми, вклучувајќи преземање на Hotstar, инсталирање на Hotstar на вашиот компјутер и како да гледате која било програма на вашиот компјутер преку Hotstar. Без понатамошно ado, ајде да започнеме со Hotstar за компјутер. Исто така, ако сакате да споделувате датотеки помеѓу вашиот компјутер и паметен телефон, можете да ги користите Xender или Сподели го .

Преземете ја Hotstar за компјутер

Како што сите знаат, Hotstar сè уште не е официјално достапна за Виндоус како апликација. Официјалната апликација е достапна само за Android и iOS. Сега, можеби мислите тогаш како можеме да инсталираме Hotstar на нашиот компјутер? Па, одговорот е точен во оваа статија, прочитајте повеќе за да дознаете повеќе.

Да, ние ќе го користиме точно истата апликација Android на нашиот компјутер, но ова со некои трикови.

Чекор 1: на Како прво, преземете кој било емулатор за Android од линкот споменат подолу. Следниот список содржи над 15+ различни емулатори на Андроид за компјутер. Ви препорачувам да направите Bluestacks или Nox App Player.

Чекор 2: преземете го и инсталирајте го, откако ќе се инсталира следете го чекорот подолу

Чекор 3: Преземете ја најновата верзија на Hotstar АПК од врската подолу и зачувајте ја на вашиот компјутер или лаптоп.

Преземете ја Hotstar за компјутер АПК

Чекор 4: Откако ќе ја преземете, едноставно кликнете двапати на APK-датотеката на апликацијата и Hotstar автоматски ќе се инсталира на вашиот компјутер / лаптоп преку емулаторот за Android по ваш избор.

или можете дури и да одите во Google Play Store од емулатор за Android и потоа директно да ја преземете и инсталирате апликацијата од таму.

Чекор 5: Сега, отворете го емулаторот за Android и во фиоката со апликации ќе ја пронајдете иконата Hotstar, само допрете ја за да ја отворите апликацијата.

Сега успешно ја инсталиравте Hotstar на компјутер и започнете да уживате во омилените ТВ во живо, спортови и ТВ-емисии директно од вашиот компјутер или лаптоп со која било верзија на Виндоус, вклучувајќи Виндоус 10 / 8.1 / 8/7 и дури претходниот Windows XP.

Hotstar за macOS

Дали знаевте дека можете да ја користите апликацијата Hotstar на вашиот Mac? Емулатори на Android се достапни за платформата macOS и можете лесно да извршите било каков вид апликации на Android на вашиот Macbook, Hackintosh или iMac без проблем. Веќе напишав статија за емулатори на Android за Mac и денес ќе го користиме токму истиот софтвер.

  • Прво, одете на страницата Емулатори на Android за Mac и преземете го на вашиот Mac.Се претпочитам да преземам Bluestacks бидејќи е постабилен и 6 пати побрзо од обичниот паметен телефон со Android.
  • Откако ќе ја преземете, инсталирајте го на вашиот Mac и отворете го. Инсталацијата може да потрае малку време и тогаш сè ќе работи непречено. Ако користевте Bluestacks, првиот пат кога ќе го стартувате, ќе биде малку подолго во споредба со вообичаениот.
  • Сега, имате два начина да ја инсталирате апликацијата на Bluestacks. Првата е да ја преземете АПК по локално преземање на вашиот Mac, а втората е со користење на Google Play Store, која е претходно изградена на Bluestacks.
  • Ако ја имате APK-датотеката, само кликнете двапати на неа и за неколку секунди апликацијата ќе се инсталира на Bluestacks и ќе најдете ново додадена икона Hotstar на работната површина. Двоен клик на иконата ќе се отвори Hotsra и ќе завршиш.
  • Во секој случај, исто така можете да инсталирате Hotstar со помош на Play Store. Отворете ја продавницата за репродукции> Пребарај за Hotstar> Инсталирајте ја и ќе заврши.

Зошто да ја користите апликацијата Hotstar на компјутер / Mac?

Постојат повеќе придобивки од користењето на посветената апликација Hotstar на вашиот компјутер или Mac наместо на веб-верзијата. Веб-верзијата е многу слична на youtube.com и сето тоа е веб-базирана и не треба да инсталирате апликации од трети страни. Но, во случајот со апликацијата Hotstar, добивате повеќе персонализирани опции и поставки за да го прилагодите изгледот на Hotstar како што сакате.

Емулаторите на Android се вистински менувач на игри кога станува збор за активирање на апликации со Android на компјутер или лаптоп. Би било уште потешко да се инсталираат мобилни апликации на компјутер, ако емулаторите на Android не беа достапни на овој начин. Bluestacks, Nox App Player, MEmu, итн. Тие се емулатори со високи перформанси за Android што ги користат Андроид гејмерс и развивачи низ целиот свет. Обезбедив директни линкови за преземање за преземање на емулатори на Андроид за компјутер и не заборавајте да го проверите.

Крајна линија…

Па момци, вака инсталираме Hotstar на компјутер. Можете исто така да инсталирате Hotstar без помош на Bluestacks. Имате повеќе од 10 опции да користите различни емулатори на Android. Потоа можете да гледате која било од вашите омилени ТВ-емисии и серии директно од вашиот компјутер преку Hotstar на компјутерот.

Ако имате какви било прашања што треба да се појаснат, слободно оставете коментар подолу и, исто така, проверете дали ќе го споделите овој напис со вашите пријатели и, исто така, ќе им кажете за овој пробив. Youе се видиме со уште еден трик многу брзо.