Преземете ја QooApp APK најновата верзија за Android 2019

Descargar QooApp APK Última versión para Android 2019 1

Овој пост последен пат се ажурираше на 19 август 2019 година во 04:13 часот.

Во овој свет на цифри, сите имаме паметни телефони во нашите раце и нашите паметни телефони се способни да ги извршуваат сите задачи, од повици до играње игри. И ако зборувам за себе, јас сум голем fanубител на игри со Android и мислам дека игрите се еден од најдобрите лекови за борба против стресот. Ако исто така сакате да играте игри на Android паметните телефони и сте голем обожавател на Манга и Аниме, денес ќе ја споделам најдобрата апликација за вас, а тоа е QooApp. Сега, ако не знаете за QooApp, дозволете ми да ви кажам дека е едно од најдобрите места за преземање на јапонската игра Манга и Анимес бесплатно.

QooApp АПК е како PlayStore каде што ќе најдете само игри и ништо друго, бидејќи QooApp е многу фокусиран на Аниме и Манга, повеќето игри ќе ги најдете само врз нив. Има над илјадници игри Аниме и Манга и буквално се многу интересни за играње. Најдоброто нешто во врска со QooApp APK е што сите достапни игри таму се бесплатни и не треба да се регистрирате за да ја користите оваа апликација, само преземете ја и инсталирајте ја.

Интерфејсот QooApp APK е навистина кул и апликацијата е совршено организирана. Постојат категории како избор на уредникот, најдобри игри на 2017 година, нови, подготвени игри за пред регистрација, дневни и неделни трендови, игри со мачки и кучиња, итн.

Преземете ја QooApp АПК најнова верзија за Android 2019 1

Оваа апликација не е достапна во Google Play Store. Значи, ако сте навистина заинтересирани за преземање на оваа апликација, одете во делот за преземање на овој напис и преземете ја АПК. Ние лично ја тестиравме оваа апликација на нашите сопствени уреди и работи совршено.

Податоци за АПК QooApp

Име на апликација АПК на QooApp
Поддржана платформа САМО Андроид
Андроид верзија Андроид 4.1.1 или погоре.
Големина на АПК 20.1MB
Верзија v7.8.12
Развивач Тимот QooApp
преземања 10 милиони +

Некои одлични карактеристики на QooApp

  • Оваа апликација е достапна бесплатно за преземање и употреба.
  • Главниот настан на оваа апликација се игрите Аниме и Манга.
  • Сите достапни игри таму се бесплатни за преземање.
  • Интерфејсот на оваа апликација е навистина привлечен и игрите се организираат на правилен начин.
  • Не е неопходно да се регистрирате во оваа апликација за да ја користите.
  • Можете да преземете неограничени игри од оваа апликација.
  • Оваа апликација прима чести ажурирања што ја прават постабилна.

Предности на QooApp АПК

  • Повеќе не треба да пребарувате за игри Аниме и Манга.
  • Заедно со игрите, има и јапонски стрипови кои исто така се достапни за бесплатно симнување.

Како да инсталирате QooApp APK на Android