Преземете Adguard – No Root Ad Blocker 2.11.81 APK

Descargar Adguard - No Root Ad Blocker 2.11.81 APK 1

Ако барате софтвер за Android Ad Blocker кој работи без пристап до корен, Adguard е совршено решение. Adguard ги блокира сите видови на Интернет-апликации, го забрзува времето за вчитување на веб-страницата, зачувува ширина на опсег и го штити уредот од сите можни нишки.

Преземете Adguard - No Root Ad Blocker 2.11.81 APK 1

Возбудливиот дел е што Адгуар ги блокира и рекламите на YouTube, бидејќи верзијата 2.5. Сепак, не ги избегнува сите видео реклами, но обезбедува подобро искуство додека YouTube се игра. Во тој случај, треба да овозможите филтрирање на HTTPS и да ги исчистите податоците и кешот на апликацијата YouTube.

Во зависност од неговите карактеристики, Adguard е достапен во две различни верзии. Бесплатно и платено (лиценцирано), кое можете да го купите од неговата официјална веб-страница.

Исто така види: (Ажурирано) Официјалните позадини на Галакси S9, теми, звуци и апликации (порта) ги преземете овде

Како работи Адгуар без корен?

Adguard користи локална VPN технологија за филтрирање на сообраќајот без пристап до корен. Ова значи дека VPN-серверот ќе биде интегриран во вашиот уред и не е потребна дополнителна далечинска врска. Откако ќе ја извршите апликацијата, таа автоматски и тивко и брзо ќе го филтрира широкопојасниот интернет. Се грижи за сите поставувања и ажурирања за вас. Willе го заштити вашиот уред и ќе ви даде исклучително искуство додека пребарувате на Интернет.

Поврзано: Ако вашиот уред е вкоренет, можете да пробате повеќе од 50 најдобри Android апликации за уреди со корен.

Adguard: Карактеристики без блокирач за рекламни корени

Додека користите Интернет со овозможено Adguard, одеднаш правите неколку работи.

  • Отстранете ги рекламите за прелистувачи како Google Chrome, UC Browser, Firefox, итн.
  • Избришете го кодот за следење на интернет од страницата што ја пребарувате.
  • Заштитете ја страницата со базата на податоци од напади на фишинг и малициозен софтвер.
  • Блокирајте малициозни страници.
  • Проверете го изворот на преземање за да се заштитите од вирусот.
Преземете Adguard - No Root Ad Blocker 2.11.81 APK 7

Преземете Adguard – Без блокирач на реклами за Root APK

Симни сега

Адгуар досега доби претежно добри прегледи и се најде на истиот тренд од нејзиното лансирање. Без дополнителни коментари, инсталирајте го сами и искористете го максимумот.

Дали е овој пост корисен? Ве молиме споделете го Социјални медиуми до ВИ БЛАГОДАРАМ.