Преземете Android 10 Official за Galaxy S10e, Galaxy S10 и Galaxy S10 +

Андроид 10 новости на Galaxy S10

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Преземете официјален Android 10 на Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10 +. Еве како рачно да го инсталирате Android 10 на Samsung Galaxy S10 (сите модели)

Рачна инсталација Android 10 на Samsung Galaxy S10 (сите модели)

Ажурирање на 5 декември 2019 година

Ажурирајте го вашиот Samsung Galaxy S10, S10e и S10 +, Андроид 10 пристигна во Италија.

Заедно со рекламата за ажурирање Андроид 10 исто така дојде најнови безбедносни закрпи, оние од месецот Декември 2019 година.

Бројот на градење е G9 ** FXXU3BSKO и за момент се чини дека е достапна за модели без бренд.

Проверете го присуство на OTA ажурирање тежи скоро 2 GB отворање на Поставки и проверка рачно во делот Информации

Иако ажурирањето не треба да предизвика никакви проблеми секогаш е подобро да направите резервна копија од вашите најважни податоци за да избегнете губење на нив во случај нешто да не работи правилно.

——

Конечно сме таму: по бесконечно количество на бета верзии, е официјално достапно во Германија, дефинитивен фирмвер на Android 10 за Galaxy S10e, Galaxy S10 и Galaxy S10 +.

Сите сопственици на овие паметен телефон, затоа, тие можат рачно преземете и инсталирајте го официјалното ажурирање, без да чекате да се објави ажурирањето исто така во Италија.

Како викаш? Дали не сте трпеливи и сакате да го преземете ажурирањето сега?

Нема проблем!

Ако сакаш преземете и инсталирајте го Android 10 веднаш на Galaxy S10e, Galaxy S10 и Galaxy S10 +, доволно е за вас:

 • преземете го фирмверот рачно (S10 + | S10 | S10e)
 • инсталирајте го преку ОДИН

Ништо не може да биде поедноставно.

Како да инсталирате Android 10 на Samsung Galaxy S10 рачно

ПРЕМИСНО:

 • направете сè на ваш сопствен ризик
 • постапката НЕ го форматира телефонот и НЕ ги брише податоците, туку за безбедност, направете резервна копија пред да заминете
 • целата постапка трае околу 20-30 минути

Тоа, рече, еве ги упатствата што треба да ги следите за да го инсталирате ажурирањето:

 • Преземете Odin v3.13.3 за Виндоус компјутер (не оди на Mac)
 • Преземете го вистинскиот фирмвер за вашиот паметен телефон од врските што ги наоѓате погоре
 • Извлечете ја датотеката на фирмверот што штотуку сте ја преземале и треба да имате 5 датотеки: АП (Систем и Обнова), БЛ (Bootloader) ЦП (Модем / радио), ЦСЦ _ *** (Земја / регион / оператор), HOME_CSC _ *** (Земја / регион / оператор)
 • Додајте ја секоја датотека во соодветното поле Один. ВНИМАНИЕ: ако не сакате да ги изгубите вашите податоци, во полето CSC користете ја онаа со напишана ДОМА; користејќи ја датотеката без ДОМ, ќе го форматирате паметниот телефон и ќе ги изгубите сите податоци што ги содржи
 • Рестартирајте го паметниот телефон во Режим за преземање (исклучете го, повторно вклучете го со притискање на една од овие комбинации на клучеви POWER + VOLUME DOWN + BIXBY или VOLUME DOWN + VOLUME UP, потоа USB кабел или POWER + VOLUME DOWN + VOLUME UP или POWER + VOLUME DOWN + HOME BUTTON или USB кабел + VOLUME DOWN или POWER + VOLUME UP)
 • Кога ќе го ставите телефонот во режим за преземање, поврзете го на компјутер со USB кабел и Один ќе го препознае автоматски (правоаголник од лево ќе стане сина за да го потврди)
 • НЕ штиклирајте дополнителни кутии и не допирајте ништо друго. Проверете дали само проверените полиња се F. Reset Time и Auto-Reboot
 • Кликнете на копчето СТАРТ и нека Один работи додека ПАСС не се појави во зелена боја. Не допирајте ништо додека не заврши постапката. На крајот, паметниот телефон ќе се рестартира автоматски, во тој момент ќе можете да го исклучите од компјутер
 • Крај!

Се сеќавам повторно на тоа фирмверот е официјален од Samsung, а не бета, и дека во овие часови тој е ослободен во Германија.

Не знаеме кога ќе пристигне во Италија, но со нашите совети можете да го преземете и да се обидете веднаш целиот гама на Galaxy S10.

Нови Android 10 Galaxy S10e, Galaxy S10 и Galaxy S10 +

Еве видео во кое се прикажани новостите и промените што ги воведува Samsung со ова ажурирање.

Сомнежи или прашања?

Со оваа вест заклучивме.

Јас ја преземам фирмверот, Ќе го инсталирам во следните неколку часа на мојот S10.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!