Преземете ARK: Survival Evolution 2.0.08 АПК Ажурирање 2019 за Android

Преземете ARK: Survival Evolution 2.0.08 АПК Ажурирање 2019 за Android
Преземете АРК: Survival Evolution 2.0.08 АПК Ажурирање 2019 за Android 1

Ако сакате да ја преземете АРКА: еволуирал опстанок Игра со Android 2019 година АПК сега, а потоа кликнете на врската за преземање на крајот од овој напис.

Акционите игри се омилени на сите времиња за скоро сите кои сакаат видео игри и авантури. Има толку многу активности за акција и опстанок што се присутни на пазарот. Ова е една од најдобрите игри за опстанок и акција отколку Ark: Survival Evolution. Оваа игра е развиена од Студио Вајлкард, со која соработуваа Инстинкт игри, Ефекто Студио и Виртуелен Подрум и беше објавена од Студио Вајлкард. Оваа игра работи на многу платформи, вклучувајќи Microsoft Windows, Game Station 4. Linux, macOS, Xbox One, Android, iOS и Nintendo Switch. Првично, таа беше лансирана во август 2017 година, а после тоа, имаше многу други изданија за игри кои продолжуваат да доаѓаат од време на време.

Тоа е најстариот авантуристички натпревар кој има многу возбудливи карактеристики. Играта се игра и во режими со еден плеер и мултиплеер. Играта е поставена во отворено опкружување опкружено со природата и таму треба да се борите за вашиот опстанок. Willе има бројни суштества што ќе мора да ги скроти и да се грижи да ги нахрани за да бидете сигурни дека се здрави. Играта на играта се чини дека е многу интересна и различна од другите игри во овој жанр.


Преземете АРК: Survival Evolution АПК Ажурирање 2019 година

Име на играта АРКА: еволуирал опстанок
име на датотека apksurvivalevolution-2.0.08.apk
Вкупна големина 67,84 MB
Последна верзија 2.0.08
Потребна е минимална верзија на Android Android 7.0 (Nougat, API 24)
Ажурирано во 24 август 2019 година
MD5 cfadf325228b731639f2f6e04930c8aa

Преземете АРК: Survival Evolution 2.0.08 АПК Ажурирање 2019 за Android 2 Карактеристики на играта АРК: Опстанокот еволуираше

  • Масивно земјиште: willе има огромна земја што можете да ја истражувате додека играте. Exploreе истражувате многу различни работи. Тоа ќе биде повеќе како да одите на авантура во која многу ќе уживате!
  • Работа и градење: Бидејќи играта е поставена на отворено, ќе бидат обезбедени многу природни ресурси со помош на кои ќе мора да создадете различни работи и да го изградите вашиот камп каде што живеете. Developе развиете различно оружје што ќе ви помогне да се одбраните. Можете исто така да изградите нов град или град.
  • Да се ​​дружите со пријателите: Играњето со пријателите е секогаш забавно, така? Значи, тука можете да играте и со вашите пријатели на Интернет од каде било во светот. Придружете им се и создадете ваша единствена стратегија која ќе ви помогне да одите на различни нивоа и да ја добиете играта.
  • Различни видови: Постојат 180 различни видови на кои ќе се среќавате додека играте. Можете да ги скроти и да ги подготвите да се борат.

Исто така, постои претплата за премија која е претплата за Primal Pass што ќе ги отстрани рекламите што се појавуваат во средина и ќе додадат многу различни карактеристики. Иако по избор, можете да се одлучите за тоа за дефинитивно искуство. Направете ја вашата фантазија на Jurassic World преку оваа игра!

За повеќе информации и најнови ажурирања, бидете во тек Глобален радар за вести