Преземете Kodi 17.1 Преносен италијански подготвен за IPTV

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Kodi-171-Преносно-Преземање-со-инсталирани-додатоци.jpg

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Преземете Kodi 17.1 Преносен италијански подготвен за IPTV

Еве ја преновата и италијанска верзија на најновата верзија на Kodi 17.1 со многу жешки додатоци

Навистина ми се допаѓа преносни програми и ако не ги најдам на мрежата, ги создавам самостојно со цел да ги одведам насекаде на USB стап со моите различни поставки и персонализации. Вклучувајќи ја мрежата, најдов верзија на Kodi Пренослив на италијански јазик ажурирана до најновата верзија 17.1 со сите додатоци и конфигурација основните веќе направени за да не мора да правите ништо или скоро.

Што наоѓате во оваа градба:

 • Додаток
  • Тек на побарувачката
  • Злото Кинг
  • Подигнувач на плејлиста
  • СпортДевил
  • ТВ Зем
  • Раи
  • Медијасет
  • ТВ-супертуга
  • LiveStreamPro
  • СпортДевил
  • sMyTvShow
  • Тек на побарувачка
  • PureITA тек на побарувачката
 • Алатка
  • За да го избришете кешот (пр. KodiMod)
  • Забрзајте го Kodi
  • Отстранете и инсталирајте Addons
 • Овозможено е темата Складност од Коди 16
 • телевизија едноставен текст со список на INFOGW со со Логоа и EPG

Како што сигурно сте прочитале на нашиот блог, ние постојано ги прегледуваме апликациите и додатоците за Kodi, кој е најдобриот мулти-платформа за медиумски центар во моментов достапен. Ако не сте прочитале овде, се некои наши написи

Иако Kodi е достапен бесплатно на интернет до денес, никој немаше преносна верзија на Kodi но со вклучување на мрежата најдов многу специфична верзија на Коди не само во Преносна италијанска верзија, но исто така и со додатоци за пристап до IPTV во живо за гледање сателитска и копнена телевизија бесплатно за пристап до неопределено количество содржина на стриминг.

Пронајдена програма е достапна на Интернет бесплатно, не беше креирана и поставена преку Интернет од нас, но се најде со пребарување на Google.

Kodi 17.1 Преносен италијански за Windows ги има најдобрите додатоци за Kodi со исто така и списоците на италијанските ТВ канали, класичниот IPTV, веќе натоварени, така што можете да гледате филмови, ТВ серии, фудбал, сериозни А, шампиони за возење и многу повеќе во стриминг бесплатно.

Верзијата што може да се најде на мрежата исто така вклучува и неколку корисни додатоци како Тек на побарувачката што е најдобриот додаток за стриминг филмови и ТВ-емисии, ТВ во живо на Kodi спектакуларно Addon каде што можете да најдете над 600 ТВ канали, вклучувајќи многу Италијанци кои стримуваат, Подигнувач на плејлиста за брзо вчитување на повеќе листи за репродукција во формат m3u, Раи на побарувачката е Видео со медијасет да ги видите каналите Раи и Медијасет во реплики, СпортДевил Приклучокот да гледа спорт бесплатно, AdryanList За да пристапите до содржината на стриминг со врските Sopcast и AceStreams, СуперРепо Најпознатото складиште за Kodi со илјадници додатоци за преземање и исто така Овозможено е клиент за IPTV да видите многу канали со ажурирани списоци на автомобили

Преземете го Kodi 17.1 Преносен со додатоци на италијански јазик

За да ја стартувате, треба да ја извадите преземената датотека и да кликнете на датотеката.ПОВРШИНА БАТ КОДИ.

Одрекување

Референците за датотеките што може да се преземаат не се физички присутни на страницата. Всушност, врските се слободно достапни на Интернет. Затоа, ние одбиваме каква било одговорност во овој поглед. Стекнувањето од страна на корисникот на кој било материјал, преземено или на друг начин добиено преку употреба на страницата, ќе се изврши по избор на корисник и ризик и секоја одговорност за каква било штета, како резултат на операциите за преземање на содржина, паѓа на корисник и не може да се припише на www.yourlifeupdated.net.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!