Преземете MoneySports за Kodi: Спектакуларни додатоци за бесплатно гледање на целиот спорт

Преземете MoneySports за Kodi: Спектакуларни додатоци за бесплатно гледање на целиот спорт

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Меѓу многуте додатоци што може да се најдат на мрежата за Kodi, значајни се само неколку и денес сакам да ве запознаам Парични средства што ќе ви овозможи пристап до многу спортски канали со постојано ажурирани и висококвалитетни врски.

Парични средства ќе ви овозможи да ги видите сите постојни спортови почнувајќи од фудбал до кошарка, завршувајќи со Борење и тенис, како и некои канали посветени на Формула 1.

MoneySports индексира многу канали WWE да се види борење, БИН кој е омилен за гледање спортови од сите видови, но и канали на Небото Велика Британија и многу други. Во моментот сеуште е во почетна фаза на развој и унапредување затоа што во прилог на барање СпортДевил инсталиран, исто така е збунувачки за пристап до различните делови.

Ајде да го додадеме складиштето на Kodi

Да инсталирате модифицирани додатоци ајде да го додадеме складиштето Легенди (влегува внатре Систем -> Управување со датотеки -> додај Извор -> Никој и додадете ја URL-то http://4legends.co.uk/Legends доделување на име на наше задоволство и кликнете на ДОБРО.

Потоа, да одиме нагоре Систем -> Инсталирајте од поштенска датотека -> Име на складиштето на легендите и кликнете на приклучок.video.MoneySports.zip.

Сега одете до главното почетно мени и дел Видео -> Додаток на видео најдете MoneySports. Започнете го и уживајте во целиот спортски тек бесплатно.

Деловите се нарачани и ќе овозможат пристап до:

  • Борење со кликнување на WWE
  • Спортски канали beIN со кликнување на LIVE SPORTS и потоа на БЕЗ СПОРТСКИ
  • Со кликнување на HQ LIVE SPORTS CHANELS ќе можеме да пристапиме кон каналите на Небото Велика Британија и други.

Улица

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!