Преземете MP3 Android: наједноставниот и најбрзиот водич

Преземете MP3 Android: наједноставниот и најбрзиот водич

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали сакате да ја преземете MP3 музиката на Android бесплатно? Дали барате начин да преземате песни бесплатно на Android? Еве го најлесниот и најбрзиот водич благодарение на Telegram

Преземач на Android MP3

Упатство Ажурирано до април 2020 година

Во оваа статија ќе зборуваме за тоа како да преземете музика MP3 Андроид на повеќето начини едноставна, брза е непосредно можно

Всушност, сè повеќе луѓе ми пишуваат приватно за да ме прашаат каде и како да преземете бесплатна MP3 музика на Android.

Како и секогаш, бидејќи не можам да одговорам на сите барања поединечно, решив да објавам едно едноставен водич е брз да им помогнеме на читателите на YLU. Така ќе видиме подолу најдобриот начин за преземање на бесплатен MP3 Андроид.

Очигледно, водичот ќе биде постојано ажуриран така секогаш ви нудиме најдобар начин за преземање бесплатна музика со Android.

Сепак, можам да ви гарантирам дека со неколку едноставни кликања можете бесплатно преземање на сите MP3 и песни дека сакате, без да поминувате низ iTunes, Spotify, Google Play Store, Деизер и сите други услуги што ви овозможуваат да преземате музички нумери, но тие се платени.

Но, да не се изгубиме во џагор, да видиме што е тоа најдобар начин за преземање бесплатна музика со Android во MP3 формат.

Бесплатно MP3 преземете Android

За да ја постигнеме нашата цел, ќе ги искористиме Телеграма.

Познатата апликација со која се натпреварува Whatsapp, всушност, тој нуди многу групи во рамките на кои можете навистина преземете сè бесплатно, се разбира вклучувајќи ги сите песни во MP3 формат.

Ако сè уште не користите Телеграма, Ве советувам да преземете го СЕГА за Андроид, iOS или за Компјутер / Mac.

Сега кога ја креиравте вашата бесплатна сметка Телеграма, мора да знаете дека меѓу многуте Телеграма музички бот, најдоброто е несомнено Преземач на музика.

За започнете го, Кликнете ОВДЕ. Itsе се појави нејзиниот главен екран: кликнете на СТАРТ (подолу) за да го стартувате ботот. Откако успешно ќе го стартувате ботот, ќе имате разни функции за преземање музика и песни.

Особено, можете:

 • залепете врска од песна на Spotify и Deezer за да започнете директно преземање
 • барајте песни и албуми за преземање слободно

Ајде да видиме што да правиме во двата случаи.

Преземете музика од Spotify и Deezer со музика Downloader Bot Telegram

Во овој случај, тоа ќе биде доволно:

 • отворете ја апликацијата Spotify или Deezer на вашиот паметен телефон / таблет
 • побарајте ја песната сакате да ја преземете преку пребарувањето
 • штом ја пронајдете песната, мора да ја копирате неговата врска како од сликата. На крајот, ќе мора да добиете вакво нешто за Spotify “Https://open.spotify.com/track/1CRy08G60mS5jvhB27xMpS” и нешто вакво за Деизер “Https://www.deezer.com/track/585595432?utm_source=deezer&utm_content=track-585595432&utm_term=237128913_1577453538&utm_medium=web”

 • сега кога сте ја копирале врската, отворете го ботникот за преземање музика на Телеграма е залепете ја врската што штотуку сте ја копирале
 • автоматски, по еден момент, ботот го враќа капакот на песната и врската за да ја слуша стриминг на Интернет или да ја преземе

 • во овој момент едноставно мора да кликнете на песната да го слушате преку Интернет или кликнете на бела стрела на сина позадина за да ја преземете музиката и да ја зачувате на вашиот паметен телефон, таблет или компјутер / Mac, така што ќе можете да го слушате кога сакате, дури и без Интернет

Лесно, нели?

Пребарајте песни и преземете музика со бот за преземање музика од Telegram

Ако наместо тоа не користите Spotify или Deezer, само сакате Пребарувајте песни што бесплатно ќе ги преземете со Бот за преземање музика во Telegram, сè што треба да направите е:

 • стартувајте го ботот за преземање музика
 • барај MP3-песната што сакате да ја преземете со внесување името на песната или уметникот во полето “Напиши порака”
 • испратете ја пораката до започнете со пребарувањето
 • ботот ќе ви го врати овој екран, од кој ќе морате изберете дали да пребарувате по уметник, албум или да направите глобално пребарување

 • го направи изборот, ќе ви бидат понудени некои алтернативи меѓу кои ќе треба да изберете оној за кој ве интересира да го насочите вашето пребарување

 • во овој момент едноставно мора да кликнете на песната прикажано од програмата да го слушате преку Интернет, или кликнете на бела стрела на сина позадина за да ја преземете музиката и да ја зачувате на вашиот паметен телефон, таблет или компјутер / Mac, така што ќе можете да го слушате кога сакате, дури и без Интернет

Неколку едноставни чекори до преземете која било MP3 песна директно од Telegram, директно на вашиот паметен телефон Android. Какво шоу!

Исто така, работи на компјутер и Mac

Очигледно, со оглед на тоа Телеграма нуди еден веб-клиент и еден за Компјутер или Mac, можете да преземете што сакате директно на вашиот компјутер, без да мора да користите паметен телефон.

Willе биде доволно за вас кликнете на песната MP3 со десното копче на глувчето и, кога ќе се појави посветеното мени, едноставно ќе мора кликнете на “Зачувај како” и последователно изберете каде да ја зачувате песната во MP3 формат на вашиот компјутер.

Ништо не може да биде поедноставно!

Така, вие ќе бидете оној што ќе изберете каде и како да ги преземете песните што ве интересира, користејќи ги најзгодните средства и алатки.

Бесплатна MP3 музика за Android: најдобрите алтернативни апликации

Ако сакате користете апликации за преземање музика, песни и МП3 на Android, Силно препорачувам да го прочитате овој напис:

Написот постојано се ажурира со најдобри апликации за преземање андроид музика.

Findе најдете огромен избор со најдобри апликации за преземање на MP3 музика бесплатно на Android: некои се преземени од Play Store, други се преземаат рачно преку АПК, но ќе имате неверојатен список на апликации и програми за преземање на сите песни што ги сакате на Android, очигледно бесплатно.

Заклучоци

Она што само што ви го предложив е, според мое мислење, најдобриот начин за преземање бесплатна музика на Android. Без апликации, без софтвер, без реклами, на сите на вашите прсти благодарение на Телеграма.

И уште еднаш, Телеграма се покажа како значително подобра, покорисна и поцелосна од WhatsApp.

Други интересни статии

Пред да ја напуштите статијата, препорачувам да прочитате некои други наши многу интересни натписи кои се директно поврзани со преземање / слушање музика на Android. Сигурен сум дека ќе најдете многу корисен материјал!

Spotify и Deezer бесплатен Android

Ако сакате да имате Spotify и Deezer во премиум верзијата бесплатно на Android, без да ја плаќате претплатата, можете да ги прочитате нашите посветени упатства:

Може да слушате музика што се пренесува без практично ограничувања и без да потрошите цент!

Најдобри безжични слушалки

Ако барате безжични слушалки за да ја слушате вашата музика од вашиот паметен телефон, Предлагам да погледнете во нашиот постојано ажуриран избор:

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Тоа е сè за денес!

Очигледно, статијата ќе ја одржуваме постојано ажурирана, со цел секогаш да ви понудиме работен водич.

И не заборавајте дека во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата за да добиете брза помош.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!