Преземете XiaoMiTool v2 за Windows компјутер

Смартфон Xiaomi

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Ако имате паметен телефон Xiaomi, веднаш мора да ја преземете програмата XiaoMiTool v2 за Windows компјутер. Каде да ја преземете XiaoMiTool v2

XiaoMiTool v2 како работи, како да го користите, преземете

XiaoMiTool v2 е идеален придружник за моделирањето Xiaomi.

Ако имате паметен телефон со марка Xiaomi, мора веднаш да го преземете Програма XiaoMiTool за Виндоус компјутер (за жал, нема за macOS).

Како викаш? Незнаеш XiaoMiTool? Дали некогаш сте слушнале за оваа програма? Лошо многу лошо. За среќа, сепак, ние сме тука да ви помогнеме да се опоравите!

За што се користи XiaoMiTool?

Како што можете да претпоставите од името, XiaoMiTool дозволува да модифицирајте го паметниот телефон Xiaomi целосно автоматски, брзо и лесно.

Ако сте убител на моделирање, отклучување на подигнувачот, корен, промена на фирмверот и слични операции, XiaoMiTool е програма за вас, особено сега кога е ажурирана во верзија 2.

Штета што е тамуапликацијата е достапна за Виндоус компјутер а не за Мек.

Како работи XiaoMiTool?

На исклучително едноставен и непосреден начин.

Едноставно мора да:

 • преземете и стартувајте XiaoMiTool
 • активирајте USB дебагирање на вашиот паметен телефон
 • поврзете го паметниот телефон Xiaomi со компјутер со посебен кабел
 • почекајте програмата да ги открие сите информации на вашиот паметен телефон

Во овој момент, искористувајќи ги интелигентните автоматизми што ги нуди XiaoMiTool, можете да промените фирмвер, да добиете root права, да го отклучите подигачот, да го промените обновувањето и да го инсталирате TWRP, да го вратите паметниот телефон во неговата оригинална состојба (ROM акции) и многу повеќе.

Сето ова, како што се очекуваше, на прилично едноставен, интуитивен и брз начин.

Тоа е апликација која во голема мера поедноставува многу од најчестите чекори, иако во некои случаи ќе биде потребно да се извршат некои рачни чекори.

Главните карактеристики на XiaoMiTool v2

 • Автономно повлекување роми (кога е достапно): официјални роми (кинески стабилни, бета, глобална стабилна, бета), xiaomi.eu роми, twrp, magisk и други.
 • Автономно преземање на информации и статус на уредот: моментално инсталиран ром, статус на подигнувачот, закрепнување
 • Автономна одлука за типот на инсталација: fastboot, обновување на акции, twrp, обновување на fastboot и повеќе
 • Управување со автономниот уред: можете да го активирате дебагирањето за USB, XMT2 ќе се грижи за скоро сè друго (рестартирање, пребарување информации, испраќање команди)
 • Автономна инсталација на возачот: не се мачи да ја принудувате инсталацијата на возачот на вашиот компјутер, XMT2 ќе го направи тоа за вас
 • Автономна инсталација на алатки: не е потребна друга алатка (минимална абд или друга): XMT2 е сè-во-едно, инсталирај и стартувај ја алатката
 • Вградена алатка за отклучување на подигнувачот. Работи исто како и официјалниот.

Преземете XiaoMiTool v2

Еве ја врската директно за преземање на програмата:

Надворешна врска за преземање: Преземете XiaoMiTool v2 за Windows

Заклучоци

Конечно, го посочувам тоа треба да имате активна интернет врска со цел да се искористи и тоа во моментот нема постапка за деинсталирање (но само избришете ја папката C: xiaomi XiaoMiTool за да ја отстраните од компјутерот).

Со овој напис на XiaoMiTool заклучивме.

Во случај на сомнежи или прашања, оставете коментар на крајот на статијата.

ИЗВОР

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!