Преземете Xposed Framework за Android Pie

Преземете Xposed Framework за Android Pie

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Преземете и инсталирајте ја првата верзија на Xposed Framework за Android Pie сега. Xposed Framework достапен за Android 9 Pie на неофицијален начин

Xposed Framework Android Pie

Конечно сме тука: дури и ако на неофицијален начин, Xposed Framework конечно пристигнува на Android 9 Pie.

Која е Xposed рамка? За што е?

Како што веројатно знаете, Xposed рамка ви овозможува да изберете на исклучително комплетен и напреден начин оперативниот систем Андроид преку инсталацијата на неговите „модули“, но за жал до денес не беше компатибилен со најновото издание на оперативниот систем Google.

Xposed Framework работи и на Android 9

Од денес, сепак, работите се променија: тој е всушност достапен неофицијално прво издание на Xposed Framework за Android 9 Pie.

Досието не беше објавено од rovo89, историскиот развивач на овој напреден и комплексен систем за прилагодување за Android, но сепак се чини дека е компатибилен и со Android 9, исто така.

Корисниците не се грижат кој е развивачот на ова ажурирање, најважно е што конечно Xposed Framework е компатибилен со Android Pie (проектот е со отворен извор, секој може да го земе во рака, да го развива и ажурира слободно).

Сите многу добро, но ..

Сепак, пред да се радувам, посочувам дека не се официјално пристаниште на Xposed Framework за Android 9, голем проблем е што во моментов нема Xposed модули компатибилни со Android 9. Накратко, тоа значи дека можете да инсталирате Xposed Framework на вашиот паметен телефон, но нема да ви помогне многу додека не се ажурираат поединечните модули за да работат правилно со најновиот верзија на Android.

Ова е проблемот на а неофицијално пренесување на Xposed Framework: работи правилно, но Xposed модулите недостасуваат и затоа е моментално малку корисен.

Се надеваме дека секако дека модулите ќе се ажурираат наскоро за да се овозможи целосен резервоар употреба на Xposed Framework исто така на Android 9 и потоа започнете го вкупно и целосно прилагодување на Android.

Да бидам искрен некои програмери веќе ги ажурираат своите Xposed модули да ги натера да работат со Android 9, така што мислам дека е само прашање на време: наскоро главните модули ќе работат правилно и ќе бидат ажурирани од нивните соодветни развивачи.

Во суштина за сега мора да бидете трпеливи: Xposed Framework ги презема своите први чекори на Android 9 и сигурен сум дека сè ќе работи правилно наскоро.

Како да инсталирате Xposed Framework на Android 9

Ако сте навистина нетрпеливи и сакате веднаш преземете и инсталирајте Xposed Framework веднаш на Android 9 Pie, еве ги чекорите што треба да се следат (на ваш сопствен ризик).

Како што можете да видите, за разлика од претходните изданија, ова е достапно како модул Магиск, затоа може да работи мора да го имате коренот на вашиот паметен телефон и секако дека мора да имате инсталирано и конфигурирано Magisk правилно пред да ги следите сите чекори.

Со тоа речено, еве што да направите:

  1. Преземете и инсталирајте го модулот Riru Core Magisk.
  2. Преземете и инсталирајте го модулот EdXposed Magisk.
  3. Рестартирајте го телефонот.
  4. Инсталирајте ја Xposed Installer APK од XDA постар член DVDandroid.

Како што можете да видите, за разлика од претходните изданија, ова е достапно како модул Магиск, затоа може да работи мора да го имате коренот на вашиот паметен телефон и секако дека мора да имате инсталирано и конфигурирано Magisk правилно пред да ги следите сите чекори.

Известете ни во коментарите дали можете да ја завршите инсталацијата и дали наидете на грешки или проблеми од кој било вид.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!