Прекрасни струи: IPTV Addon за Kodi да го види целиот спорт бесплатно

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Прекрасни-струи-IPTV-Addon-за-Kodi-да-го-види-целиот.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Меѓу додатоците за Kodi за пристап до IPTV за гледање стриминг телевизија е создавање просторија Прекрасни струи што е ново додаток за Коди што ви овозможува да пристапите до неверојатна сума на канали во живо со добар квалитет на гледање и исто така со амортизирање со одличен товар дури и ако од нашите тестови ви препорачуваме да го промените DNS затоа што многу канали не се видливи, освен зад VPN или DNS на Google.

Прекрасни струи е додаток што зазема многу странски врски, но во врска со натпревари на италијанските тимови ќе најдете многу натпревари од нашето италијанско фудбалско првенство, но и од шампионската лига јасно и на италијански.

Навистина Прекрасни струи е додаток за центарот за медиуми Коди што ви овозможува пристап до многу канали за стриминг, од кои многу стриминг, но исто така и филмови со висок квалитет и многу повеќе, без проблеми со блокирање или континуирано тампонирање.

Инсталирајте одлични струи од датотеката ZIP

Инсталирајте го додатокот на Kodi Awesome Streams од датотеката ZIP.

  • Преземете ја датотеката за извонредни струи
  • Сега започнете го Kodi и одете до Систем -> Додатоци -> Инсталирајте од поштенска датотека и побарајте ја датотеката ZIP преземена претходно.
  • Откако ќе заврши постапката за инсталирање, ќе одите Видео -> Додаток на видео и изберете ја иконата Awesome Streams.

Инсталирајте прекрасни струи од складиштето

Ако наместо тоа, сакате да го инсталирате Прекрасен тек од складиштето, треба да го додадете складиштето Фузија влегува внатре Систем -> Управување со датотеки -> додај Извор -> Никој и додадете ја URL-то https://archive.org/download/repo.awesome доделување на име на наше задоволство и кликнете на ДОБРО.

Сега, кога го додадовме репо, можеме да влеземе Систем -> Додаток -> Инсталирајте од поштенска датотека -> repo.awesome и инсталирајте ја датотеката со кликнување на датотеката.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!