Прелистувачот TOR за Android работи без Orfox и Orbot

Анонимно сурфање на прелистувачи TOR со Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Прелистувачот TOR на Android конечно станува апликација самостојно и е активен без инсталирање на Orfox и Orbot и анонимното сурфање од паметни телефони и таблети е уште полесно

Со најновото ажурирање на прелистувачот TOR за Android, работи без инсталирање на Orfox и Orbot

TOR прелистувач, добро познатиот прелистувач користен за сурфајте анонимно на Интернет на различни платформи конечно е достапно на Андроид како самостојна апликација оттогаш повеќе не треба да ги инсталирате Orbot и Orfox одделно.

Всушност, со овој прелистувач е можно сурфајте анонимно на Интернет со криењето на вашата IP адреса но до неодамна покрај инсталирањето TOR прелистувач исто така мораше инсталирајте ги апликациите Orfox и Orbot за да може правилно да работи. Од денес веќе не е потребно да се инсталира алтрол

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Прелистувачот TOR конечно достапен на Android: Најдобар начин за сурфање анонимни

Со овој прелистувач за Android ќе можеме да сурфаме на Интернет на целосно безбеден и анонимен начин, TOR прелистувач е вистински прелистувач кој покрај класичните функции го интегрира системот TOR за сурфање и пристап до Интернет во целосна анонимност.

Како TOR прелистувачот работи за да сурфа анонимно на Android

TOR прелистувачот е бесплатен и е достапен за различни платформи и ви овозможува да добиете анонимно прелистување преку интеграција со TOR мрежа што ќе ви овозможи да го насочите вашиот интернет сообраќај кон i анонимни рутери, повикувачи кромид рутер, кои обезбедуваат криптирање на нашите податоци и затоа целосна анонимност.

Само што започнав TOR прелистувач на кој било уред со Android, ќе биде доволно притиснете го копчето Поврзи да сурфаме анонимно на Интернет и меѓу интегрираните алатки што ги наоѓаме HTTPS насекаде е NoScript што ви овозможува да го насочите целиот наш сообраќај кон безбедни врски на HTTPS и да ги блокирате сите скрипти на страници, за да ја зголемите безбедноста.

За да проверите дали Вие сте поврзани со мрежата TOR мора да ја посетите страницата чек.torproject.org од прелистувачот TOR и друг прелистувач за потврдете дека пребарувате во целосна анонимност.

Преземете TOR прелистувач за Android

Сите поставки се како класичните TOR прелистувач дека знаеме за десктоп компјутер достапен за Windows, Linux и MAC и сега е достапен за Андроид можете да преземете и инсталирате со кликнување на следниот линк:

Преземете го TOR Browser за Android од Play Store

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!