Прелистувач на Tor Android

Tor прелистувач за Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Андроид Tor Browser конечно достапен за преземање. Преземете и инсталирајте го Tor Browser Android веднаш на вашиот паметен телефон за да ја заштитите приватноста

Tor прелистувач за Android

Конечно анонимен прелистувач и супер безбеден Tor Browser е достапен за Андроид паметни телефони и таблети. Стартувај сега за да ја преземете од Играј продавница!

Како работи Tor Browser?

За оние што не се запознати со програмата, запомнете го тоа Tor Browser е апликација со отворен извор што ги прави достапни за корисниците единствениот официјален мобилен прелистувач поддржан од Tor Project, непрофитна организација за развој која развива најмоќна алатка во светот приватноста и слободата преку Интернет.

Особено, овој прелистувач ја изолира секоја страница што корисникот ја посетува така што тракерите и рекламите од трети страни не можат да го следат e сите колачиња автоматски се бришат на крајот на секоја сесија за прелистување.

Згора на тоа снимките од екранот не се можни.

Анонимен прелистувач

Во заклучок, Tor Browser спречува некој да ја следи врската на корисникот да знае кои веб-страници ги посетува, правејќи го неговото идентификување тешко (или скоро невозможно).

За да ја направите оваа работа на исклучително безбеден начин, додека го користите прелистувачот сообраќајот се пренесува и шифрира 3 пати преку мрежата на Тор, која е составена од илјадници сервери управувани од волонтери.

Згора на тоа корисникот е слободен да пристапува до страниците на кои му дава Интернет-оператор можеби е блокиран. Во пракса со Tor Browser, можеме да пристапиме до сите оние страници што се оптегнати, блокирани и недостапни во Италија (без да сменат DNS).

Преземање на Tor прелистувач

Tor прелистувачот е достапен за Android бесплатнобез набавки во апликација и побарајте дозволи за пристап до фотографии, медиуми и датотеки.

Еве ја врската за преземање од Play Store:

БЕСПЛАТНИ ТОР БИОВЕС Андроид

Видео

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!