Премиум oiои се затвора од 1 јули 2019 година

Премиум oiои се затвора

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Затвора премиум oiои: еве што треба да знаете за затворање на каналот Mediaset Premium. Премиум oiои ги затвора вратите од 1 јули: како ќе се промени програмирањето?

Премиум oiои се затвора

Премиум oiои ги затвора вратите од 1 јули 2019 година и програмирање Медијасет Премиум и Небо промени. Еве сè што треба да знаете.

Сега е официјално: на мрежата што беше домаќин Теорија на Биг Бенг, Два и пол мажи и големите американски комедии завесата ќе падне, не без контроверзии. Каналот, всушност, беше достапен за претплатниците на Mediaset Premium од 2005 г., но почнувајќи од 1 јули 2019 година работите ќе се променат радикално.

Премиум затворање oiои

Право на страницата Фејсбук на мрежата беше објавена огласот со кој официјално оди крај на каналот Премиум oiои.

Пораката гласи:

„Од 1 јули Премиум oiои повеќе нема да биде видлив за човечкото око. СИТЕ ваши омилени ситкоми ќе продолжат на„ Премиум приказни “. Сите, сите “

Како што се очекуваше, за неколку минути веднаш под стативата негативни коментари и поплаки на корисниците експлодираа и станаа навистина тешко да се умерат.

Од Премиум oiои до Приказни

Со затворањето на Премиум oiои, сите серии што се емитуваа на овој канал ќе се преселат во Премиум приказни.

Всушност, последната е мрежа избрана од Mediaset како „Дома“ на првите визии на комедијата.

Меѓутоа, автоматски, овој избор ќе вклучува еден намалување на репликите на обете мрежи.

Дали ќе го откажете Mediaset Premium?

Накратко, во заклучок од 1 јули, каналот Премиум oiои се затвора и повеќе нема да биде видлив на дигитални копнени или на небо.

Веќе многу години, oiои претставуваше ТВ серискиот канал на премиум платформата наменета за семејна забава (со многу распространета сеча комедија), но со крајот на јуни повеќе нема да биде така.

Во лицето на ова уште еден крој за програмирање Mediaset Premium, сè повеќе корисници решија да ја напуштат платформата и да ја откажат претплатата.

И што ќе направите? Дали ќе останете лојални на Mediaset Premium или ќе откажете и?

Некои корисници мислат ова тоа ќе биде корисна жртва во име на вести и важни инвестиции, но можеме да дознаеме само наскоро, можеби по крајот на летото.

Што се однесува до Премиум акција и Премиум криминал, двете мрежи редовно ќе го продолжат својот бизнис.

Во меѓувреме, што ќе направите? Известете ни во коментарите на крајот на статијата дали ќе продолжите да ја плаќате претплатата или не.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!