Преносот во живо УС Опен: како да гледате полуфинале на тенисот на Интернет од …

Streaming langsung AS Terbuka: cara menonton semifinal tenis online dari ... 1

Влегуваме во последните денови на она што стана огнено место Обединети Држави, полн со изненадувања и изненадувања, но последната голема тениска сезона од 2019 година не заврши. Последните четири места во машката и женската лотарија се подготвени за битка, па затоа ние го составивме овој практичен водич за да добиеме пренос во живо од УС Опен на Интернет или на ТВ, каде било во светот.

Одбранети шампиони Новак okоковиќ и Наоми Осака беа отсутни. Ова ја прави Серена Вилијамс подготвена да го надомести нејзиното уништување во минатогодишното финале. Тој бара да ја добие титулата број седум УС Опен (7!). Украинката Елина Свитолина никогаш не стигнала до финалето во Слем, и уште две полуфиналисти, Белинда Бенчиќ и Бјанка Андреску. Вилијамс сега не се согласува да го изедначи рекордот на Маргарет Судот со 24 титули на Гренд Слем.

Од машка страна, Рафаел Надал е јасен фаворит за да ги додаде тука трите претходни титули. Тој мораше да го совлада Матео Беретини, кој беше релативно непознат во полуфиналето, со едно од многу познатите на Данил Медведев и Григор Димитров конечно стигна до финалето на Гренд Слем.

По 139-ти пат, најдобриот од најдобриот тенис ќе се собере на Отвореното првенство на САД на „Флешинг Медоус“, Newујорк, да се бори за слава и да види кој ја има најдобрата игра на тврдиот терен. Оваа година има повеќе од 57 милиони долари парични награди, вклучувајќи 3,9 милиони долари за секој шампион.

Осигурете се да не пропуштите ниту еден тенис следејќи го нашиот водич во живо за проследување во живо подолу.

  • Научете да ги гледате сите натпревари во фудбал во Премиер Лигата директно од каде било

Пренос во живо од 2019 година Отворен тенис на САД од надвор од вашата земја

За опциите за вашиот дисплеј во САД, Велика Британија, Австралија, Канада и Нов Зеланд, имаме повеќе детали подолу: само движете се надолу на страницата.

Но, ако се обидете да ја погледнете националната покриеност од некаде надвор од матичната земја, наскоро ќе најдете проблем … географско блокирање. Тогаш, најавувачот ве спречува да видите мамка во странство.

Како да гледате Серена и повеќе: Стриминг во живо од САД САД

  • FuboTV чини 44,99 долари за првиот месец
  • Возводно со ТВ во живо 44,99 $ месечно
  • DirecTV сега е 50 долари месечно
  • Телевизорите на Хонда започнуваат со 15 долари месечно
  • YouTube телевизија за 49,99 $ месечно

Стриминг во живо УС Опен: Како да гледате полуфинале на тенисот на Интернет од каде било 2

Најдобар начин за емитување на 2019 УС Опен во Канада

Стриминг во живо US Open: како да гледате полуфинале на тенисот на Интернет од кое било 3

Како да се пренесува тенисот на УС Опен во живо во Велика Британија:

Преносот во живо US Open: како да гледате полуфинале на тенисот на Интернет од кое било 4

Како да се насочува тенисот директно од УС Опен во Австралија

Стриминг во живо US Open: Како да гледате полуфинале на тенисот на Интернет од каде било 5

Најдобар начин за емитување на УС Опен во Нов Зеланд

Стриминг во живо УС Опен: Како да гледате полуфинале на Интернет во тенис од кое било место 6