Преовладување, 13 кловни, ТВ Маверик и други додатоци на Коди се присутни

 Kodi TV Italiane: како да ги гледате |  Дигитален копнен IPTV список

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Преовладување, 13 кловни, телевизијата Маверик се присутни, не работат, не поставувајте и не прикажувајте содржина. Што се случува со Превласт, 13 кловни, ТВ Маверик?

Превласт, 13 кловнови, ТВ Маверик офлајн

Лоши вести за сите корисници кои користат Kodi да гледа бесплатно филмови, ТВ серии и IPTV.

Веќе неколку часови, всушност, многу додатоци и пред сè многу репо излегоа офлајн и веќе не се функционални.

Помеѓу многу офлајн репо за неколку часови наоѓаме на пример Превласт, 13 кловни, ТВ Маверик, кои веќе не работат за корисници кои веќе ги инсталирале и не дозволуваат инсталација за нови корисници.

Зошто се надмоќни, 13 кловнови, ТВ Маверик?

За разлика од пред неколку месеци, кога многу репоа на Kodi се преземени надвор од нивните соодветни развивачи по приемот на а писмо за формално известување од ТВ и филмските компании кои беа на воената позиција против Коди, овој пат се чини дека работите поминаа поинаку.

Блокада на сите овие реповсушност, се чини дека е врзано апсење на маж во Велика Британија во изминатите неколку недели. И пред сè се чини “доброволен” блок, не се спроведува од страна на англиските власти, еден вид „протест“ против апсењето на овој човек кој би можел да биде креатор на репо-супермисија (вести што треба да се потврдат).

На кратко, во моментот не е јасно како поминале фактите, но сигурна работа е дека во истиот ден од апсењето на овој човек, репортот за Превласт отиде офлајн.

И во рок од неколку часа сите други репо, исто така, отидоа офлајн и тие престанаа да работат.

Список на Репо Коди Офлајн во јуни 2019 година

Во моментот, Ова се офлајн Кодо репо и веќе не работат:

  1. Надмоќ
  2. 13 кловнови
  3. ТВ Маверик
  4. Прекумерија

Само за да добиете малку подобро во детали, Надмоќ беше домаќин на додаток со исто име и исто така додаток на Јода. 13 кловнови тоа го сместуваше додатокот со исто име. ТВ Маверик тоа беше домаќин на телевизијата Маверик, на Фликс и џокер Спорт. Прекумерија тоа беше дом на додавањето Overeasy, Poached и додаток на Destiny Kodi.

Јасно е дека за неколку часа ги нема офлајн главните репоа на Kodi и со нив најпопуларните додатоци, познати и користени во светот за гледајте филмови, ТВ серии и спортски стриминг со Kodi.

Што ќе се случи сега?

Многу е тешко да се каже, бидејќи немаме одредени информации за тоа.

За момент можеме да бидеме трпеливи, почекајте и видете што ќе се случи во наредните недели.

Ако овие репорти не се вратат на Интернет, сепак сум прилично сигурен дека за кратко време ќе бидат заменети со многу валидни и подеднакво комплетни алтернативи.

Некои италијански додатоци се исто така присутни

Како заклучок, ја користам оваа прилика да ви го пријавам тоа за неколку часови, еден од италијанските додатоци, исто така, излезе офлајн најмногу користен и ценет досега, Ангедалдон. Тоа ви овозможи да гледате филмови, ТВ серии, IPTV, бесплатен и брз стриминг телевизор со Kodi, но тоа беше исклучено од страна на развивачите, веројатно поради правни проблеми.

На негово место, сепак, можеме да го користиме Стефано Тегрове 360.

Тоа е се за сега. Се надеваме дека наскоро ќе имаме повеќе детали за ситуацијата Превласт, 13 кловнови, телевизија Маверик.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!