Претворете се во пандемија што ќе му стави крај на човештвото со овие трикови за Чума АД.

trik wabah inc

Чума АД Ова е една од најдобрите игри на табли на Play Store и иако е многу забавен, до пред неколку дена немаше зголемување на преземањата. Се покажа дека со веста за брзото ширење на Коронавирус Вухан, луѓето побрзаа да ја преземат оваа игра.

Сега, ние сакаме да се најдеме во вториот живот на Чума АД. мора да му помогне на ова. Поради ова, одвоивме неколку дена да ја пробаме играта, и со тоа да ви донесеме Петте најдобри трикови за да ја направите вашата болест најсмртоносна сите за кратко време.

Најдобри трикови за Plague Inc.

Оваа игра е непредвидлива, но има неколку трикови што можете да ги совладате скоро целосно ако ја примените. Општ совет пред да започнете список, е секогаш земете ги предвид ситуациите што се појавуваат во секоја игра, и одлучуваат засновано на ова. Со ова јасно, ова се 5-те најдобри трикови за Plague Inc.

Поминете ја првата ДНК точка за да го подобрите режимот на пренесување

Најдобра болест ПЕС АД

Овој принцип е многу едноставен, ако идејата е да се заразат сите луѓе во светот, тогаш да умрат преносот мора да биде многу брз. Речиси секогаш вистинската игра вклучува трошење на првата точка на ДНК за да го зголемите вашиот капацитет за пренесување штетници.

Овој предлог зависи малку од вашата стратегија, но идеално, инфицирање на повеќето луѓе во повеќето земји како што можете пред да стапат во сила хуманитарните напори. Откако ќе се шири вашата болест, ќе имате време да ги влошите симптомите или да ги направите поотпорни.

Тајната на секоја пандемија и скоро сите воени стратегии се “Сподели, дистрибуирај, а потоа избриши”.

Размислете за земјата во која вирусот во моментот се развива

чумата стави крај на човештвото

Чума АД е хиперреална игра која ги зема предвид сите типови карактеристики на земја што ја сочинуваат мапата. Зошто Важно е да имате знаење за секоја земја, за подобро да ја искористите специфичноста на секоја личност за да го направите вашиот вирус по смртоносен.

Ако, на пример, најважната точка на вашата бактериска инфекција е во Индија, идеално е дека подобрувањето оди заедно со карактеристиките поврзани со оваа земја. Добар совет за овој случај е да се подобри пренос на глодари, и го прави вирусот отпорен на топла клима.

Во земји како Кина каде густината на населението е многу голема, најдобриот начин за зголемување на вашиот вирус е да се развие во неговата способност да се пренесува преку воздух. Како таква, ние исто така можеме да ви препорачаме да ја зголемите вашата резистенција на лекови, затоа што Кина е земја со прилично добар здравствен систем.

Погледнете го соопштението за печатот

чума inc android

Исто како што се особено важни особеностите на секоја земја, и вие сте гледај вести дека од време на време ќе се открива во играта. Дали доаѓа важна миграција на птици? Дали глобалните временски модели предизвикаа дожд во последно време? Планирајте да го зголемите вашиот вирус со оглед на овие работи.

Има многу важни вести, како медицински дел во она што ве предупредуваат дека е можно да се запре одредени симптоми на вашата инфекција. Ако тоа се случи, јасно е дека мора да ја исклучите еволуцијата на таа карактеристика, затоа што ќе имате корист од неговото заздравување.

Како ова исто така, земат предвид специјални настани како Олимпијадата, што е доста повторливо, и им овозможува на многу луѓе да се заразат поради големиот сообраќај што земјата домаќин го добива за време на своите прослави. Постојат неколку земји што се добри за овие случаи, како што е Велика Британија, која има исклучителен меѓународен систем на транспорт.

Знајте ги симптомите, избегајте од вниманието и направете смртоносни комбинации

подобрување на симптомите на епидемија

На првото ниво, „Кашлањето“ е можеби најсуптилниот симптом од сите. Заздравувањето ќе посвети малку внимание сè додека не биде предоцна, бидејќи нивото на зараза е важно. Меѓутоа, откако стапката на инфекција е доволно висока, а бактериите се доста отпорни, време е да се отстапи на најлошото лице.

Со потенцирање, вашите симптоми ќе почнат да ја елиминираат човештвото заради чисто задоволство и симптоми комбинации Тие ќе го влошат истребувањето. Создадете стил на инфекција „The Walking Dead“ со активирање на подобрувањето на „Несоница“ и Анемија.

Но, и ова комбо тие мора да одат рака под рака со вашата стратегија и состојбата присутна во играта. Ако лекот веќе работи, идеално е симптомите да се влошат, па затоа е потешко да се најдат. Добар избор во овој случај е да се зголемат „нездравите“ и „комата“. Патем, ништо не ја надминува вкупната инсуфициенција на органите.

Паразитите и прионите се многу добри на стартот, но тие се предизвик за последната фаза

паразитски чума inc

И двете од овие болести се издвојуваат привлекува малку внимание на првата промена. Особено со паразити, не треба да имате проблем да заразувате скоро никој пред да започнат со сите напори за борба против вашата болест.

Сепак, овој вид на болест тие претставуваат вистински предизвик во последните фази глобална пандемија. Една препорака што можеме да ја обезбедиме за нив е да не трошите толку многу поени како вируси на додатоци за пренос.

Тоа зависи од симбиотската способност и мутација на овие болести, така што нивното ширење е бавно, но безбедно. Луѓето ретко ќе се реализираат сè додека не биде предоцна. Во тоа време, треба да имате имаат многу отпорна болест за лоши услови за преживување и со комбинации на симптоми кои се развиваат многу добро.

Сега, време е да го користите вашиот мобилен телефон и да ја преземете Plague Inc. да ги примениме овие совети. И, дури и ако секоја игра е уникатна, со нив ќе можете да имате многу редовна контрола. Испратете да играте Чума АД, која е време да се избрише човештвото.

! функција (f, b, e, v, n, t, s) {ако (f.fbq) се врати; n = f.fbq = функција () n.callMethod? n.callMethod.apply (n, аргумент): n.queue.push (аргумент)}; ако (! f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.товарено =! 0; n.version = ‘2.0’; n.queue = (); t = b.createElement (e); t.async =! 0; t.src = v; s = b.getElementsByTagName (e) (0); s.parentNode.insert Пред (t, s)} (прозорци, документи, ‘скрипти’, ‘https: //connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);