Претежно затворено: страницата не може да се постигне

Преземете од Verystream

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Многу не се работи? Не можете да се најавите во Verystream? Дали Verystream не дозволува да гледате филмови со стриминг? Еве што се случува на страницата, која е затворена

Verystream не работи

Пред само неколку часа во нашата статија ги објавивме страниците Openload и Streamango се затворени од страна на властите за повреда на авторските права.

Сега доаѓа уште една лоша вест за сите корисници кои сакаат да гледаат филмови и ТВ серии кои водат бесплатно и нелегално: Verystream исто така е затворен и веќе не е достапен.

Обидувајќи се да пристапите до почетната страница на Многу, всушност, се појавува грешката “Не можам да ја достигнам страницата”.

Прво се сметаше дека проблемот се должи на преоптоварување на серверот поврзано со затворањето на уште две огромни и многу познати нелегални страници за видео стриминг, но сега пристигна тажната потврда: Verystream е затворен на исто ниво со другите два портали бидејќи содржеше бесконечна количина филмови и ТВ серии без да ги има правата.

И така, за неколку часа беа затворени 3-те најголеми веб-хостинг-страници во светот, оставајќи ги сите корисници, кои беа навикнати да гледаат филмови и ТВ серии, нелегално проследувајќи пеш.

Треба да се напомене дека проблемот НЕ се однесува само на Италија, туку на целиот свет: работењето на затворањето на Verystream (и на другите 2 страници) беше водено од АЦЕ, меѓународно здружение кое се бори против аудиовизуелното пиратство и кој реши да ја исече главата на бикот со затворање на страниците што ги споделуваат врски на филмови и ТВ серии за гледање во стриминг, никогаш сервер на кои физички се вчитуваат овие видео-датотеки.

Резултатот е дека сите филмовите и ТВ сериите што беа поставени на Verystream, Openload и Streamango тие веќе нема да бидат достапни и ќе мора да бидат повторно вчитано на други веб-страници за хостирање видео.

Алтернативи на Verystream, Openload и Streamango

За среќа алтернативите за Openload и Streamango не изостануваат: меѓу многуте што ги споменуваме Supervideo, Mixdrop, Deltabit, Nowvideo, VidTo, WStream и многу други, без да заборавиме дека другите портали за видео стриминг несомнено ќе бидат родени во наредните месеци за да го заземат местото на Openload и Streamango.

На кратко, дури и ако овие страници се затворени, сепак имаме многу алтернативи бесплатно да гледаме филмови и ТВ серии.

„Проблемот“ е што во моментот сите најпознати Страници со италијански филмови и ТВ серии остана „без материјал“: Genius Of Streaming, AltaDefinizione и сите други портали поставија видеа на Verystream (и други веб-страници за видео хостинг) и потоа ги споделија врските на нивните страници, но сега кога сите овие сервери се затворија, најмногу познатите италијански страници за стриминг имаат многу работни врски и филмови / ТВ серии што не можат да се видат.

Затоа мора да почекаме да дојде целиот материјал повторно вчитана на други веб-страници со алтернативно видео хостинг во Verystream, но ќе потрае некое време бидејќи скоро сите италијански (и светски) страници се потпираа главно Verystream, Openload и Streamango.

Дали ќе се затворат и другите страници за видео хостинг?

Не знаеме во моментот, но шансите се АЦЕ, меѓународното здружение кое ги штити правата на продуцентите на филмови и ТВ серии, ќе донесе одлука преземете правни активности и кон други страници за видео стриминг.

Секако, тоа го знам Verystream, Openload и Streamango (како и други портали за видео хостинг) тие не се родени да бидат домаќини на нелегално емитувани филмови и ТВ серии, но едноставно им овозможи на корисниците да испраќаат видеа од секаков вид, наградувајќи ги според бројот на прегледи на нивните филмови.

Тоа не значи да го кажам тоа ако страницата за видео хостинг не ја контролира содржината поставена од корисник на кој било начин, овие започнуваат на поставете датотеки заштитени со авторски права (видете филмови и ТВ серии) за да направите многу погледи и да заработите од рекламите што се појавуваат пред, после и за време на видеото.

И тука не е во ниеден момент Verystream, Openload и Streamango се полни со филмови и ТВ серии нелегално поставени и споделени на Интернет.

Како што се очекуваше, ќе видиме што ќе направи АЦЕ со сите други веб-страници за видео хостирање кои се користат за нелегално споделување на филмови заштитени со авторски права и ТВ серии.

Сигурната работа во моментот е тоа Verystream, Openload и Streamango веќе не функционираат не само во Италија, но низ целиот свет.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!