Прилагодете го профилот на Инстаграм со промена на аглите

Прилагодете го профилот на Инстаграм со промена на аглите

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Cornergram е убава апликација за Android која ви овозможува да го прилагодите профилот на Instagram со промена на аглите за да создадете уникатни композиции на почетната страница на профилот

Прилагодете го профилот на Инстаграм со промена на аглите

Меѓу многуте начини да се прилагодете го Instagram во прилог на примена на филтри, пишување, создавање на приказни за влијанието, не наоѓаме никаква опција за прилагодување на страницата со профили, каде што покрај името, следбеникот и следбениците наоѓаме многу квадрати што ги прикажуваат нашите минијатурни фотографии, но ништо друго, без анимации, панели или ефекти.

Со Корнерграм, мала апликација за Андроид, ние можеме прилагодете ги аглите на секоја фотографија што го поставуваме на Инстаграм за да добиеме персонализиран и уникатен профил. На пример, би можеле да примениме богови квадрати, триаголници, срца и многу други контури за аглите, така да биде прикажано во раздвојување на две соседни фотографии.

Откако ќе се инсталира, апликацијата претставува едноставна и минимална графика со можност за прилагодување на аглитеplвезди, срца, кругови, плоштади и многу други форми меѓу достапните. Откако фотографијата е изменета, можеме да ја поставиме на нашиот профил и да го добиеме посакуваниот ефект, со поубав профил на Инстаграм да се види наместо вообичаените квадратчиња.

Преземи катчеграм

Апликацијата е достапна бесплатно на Play Store, со кликнување на врската на дното на страницата и до за работа треба дозволи да читате и да пишувате на фотографии, мултимедијални елементи и датотеки и во внатрешниот простор за меморија, исто така, целосна Интернет конекција и да спречите спиење на уредот.

Преземете го АПК Катнерграм

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!