Прирачник за англиски јазик HUAWEI P30 lite New Edition: Преземете го во PDF

Боите на Huawei P30 Lite: ОВДЕ СЕ ДОСТАВНИ

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете упатството HUAWEI P30 lite New Edition на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за користење HUAWEI P30 lite New Edition? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за HUAWEI P30 lite New Edition PDF

Денес зборуваме за HUAWEI P30 lite New Edition, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на HUAWEI P30 lite New Edition и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

HUAWEI P30 lite New Edition италијански прирачник

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземете го прирачникот HUAWEI P30 lite New Edition на италијански јазик.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството HUAWEI P30 lite New Edition на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате HUAWEI P30 lite Упатство за ново издание на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

HUAWEI P30 lite Manual New Edition PDF Италијански Преземање

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • HUAWEI P30 lite New Edition како да ја вметнете SIM-картичката?
 • HUAWEI P30 lite New Edition како да се отстранат вибрациите на тастатурата?
 • Како работи HUAWEI P30 Lite New Edition?
 • Прирачник за упатства HUAWEI P30 lite New Edition
 • Времето за полнење на HUAWEI P30 lite New Edition
 • HUAWEI P30 lite New Edition како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • HUAWEI P30 lite New Edition како да направите слика од екранот?
 • Како го користите HUAWEI P30 lite New Edition? Како да го користите?
 • HUAWEI P30 lite New Edition како да се одговори?
 • HUAWEI P30 lite New Edition како да вметнете двојна СИМ?
 • HUAWEI P30 lite New Edition како да се конфигурира?

и многу повеќе!

HUAWEI P30 lite Ново издание за кратко

Huawei P30 Lite New Edition, што веројатно ќе го најдеме преку Интернет исто така со име P30 Lite 2020 во разни продавници, тој ги носи со себе сите купони што се гледаат на „претходниот“ модел со деца подобрување на хардверот кои секако се ценети.

Особено меморија беше донесен 6 GB што се однесува до RAM меморија еа добро 256 GB за внатрешно складирање. Со оглед на тоа што меморијата е дополнително проширена и дека зборуваме за производ од среден опсег, просторот за складирање сигурно нема да биде проблем.

На процесор и сите останати компоненти не се променети, така што секогаш го имаме Кирин 710 е 3 задни камери, со главна 48MP, широк агол 8MP и 2Mp за длабочина.

Подобрен режим на рачна супер ноќ Стабилизација на слика на АИ, што ви овозможува да фотографирате мулти-рамки и долги изложености дури и во текот на ноќта, за да обезбедите подобри детали, бои и острина дури и во околини со мала светлина.

Надградете ја предната камера за селфи, што оди до 32MP во однос на претходниот 24MP.

За останатото, на Huawei P30 Lite New Edition го наоѓаме истиот сектор сензори и поврзување веќе е видено добро ниво, со категорија 4G / LTE категорија 13, двоен хибриден СИМ, Wi-Fi 802.11 а / б / г / н / а, двоен опсег, Bluetooth 4.2, GPS, A-GPS, GLONASS, NFC, USB порт на внесете C и 3,5 мм аудио влез.

Таму батерија секогаш е од 3.340 mAh и е компатибилен со комерцијалното брзо полнење.

Оперативниот систем се заснова на Пита со Android 9 со прилагодена EMUI 9.1 интерфејс и ќе се ажурира во наредните месеци реклама Андроид 10. Постојат сите апликации на Google, вклучително и Play Store.

Заклучоци

За ова нова статија за HUAWEI P30 lite New Edition Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!