Прирачник за англиски јазик OnePlus 8 Pro: Преземете го во PDF

OnePlus 8 и 8 Pro достапен на Amazon

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете прирачникот OnePlus 8 Pro на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за користење на OnePlus 8 Pro? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за OnePlus 8 Pro PDF

Денес зборуваме за OnePlus 8 Pro, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на OnePlus 8 Pro и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Прирачник за италијански OnePlus 8 Pro

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземете го прирачникот OnePlus 8 Pro на италијански јазик.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството OnePlus 8 Pro на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник OnePlus 8 Pro на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник за OnePlus 8 Pro PDF италијански преземања

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • OnePlus 8 Pro како да ја вметнете SIM-картичката?
 • OnePlus 8 Pro како да се отстранат вибрациите на тастатурата?
 • Како работи OnePlus 8 Pro?
 • Упатство за употреба OnePlus 8 Pro
 • Време на полнење на OnePlus 8 Pro
 • OnePlus 8 Pro како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • OnePlus 8 Pro како да направите слика од екранот?
 • Како се користи OnePlus 8 Pro? Како да го користите?
 • OnePlus 8 Pro како да одговорите?
 • OnePlus 8 Pro како да вметнете двојна СИМ?
 • OnePlus 8 Pro како да се конфигурира?

и многу повеќе!

Накратко OnePlus 8 Pro

Ова е high-end понуда на линијата, која се карактеризира со а 6,78-инчен AMOLED Fuild QHD + дисплеј со брзина на освежување од 120Hz. Екранот достигнува врвна осветленост од 1300 удари и го има добиено оценувањето А + од DisplayMate. Панелот исто така го спортува Систем за оптимизација на OnePlus Smooth Chain, на кои се додадени над 280 подобрувања кои го прават допирот, движењето и транзицијата попрецизни и одговора од кога било.

Под школка се наоѓа Процесор Snapdragon 865 со моделот 5G Snapdragon X55 5G RF, што гарантира конекција на следната генерација и напредни перформанси WiFi 6.

Snapdragon е придружуван од a максимум од 12 GB LPDDR5 RAM меморија, додека од мултимедијалниот фронт се наоѓа поддршка за Долби Атмос кој нуди извонреден звук преку двострано звучници. OnePlus исто така го вклучи и нов хаптички мотор на вибрации.

На фотографско ниво, Главни леќи од 48 мегапиксели тој е опремен со сензор Sony IMX689 1 / 1.4 и е придружено со а 48 мегапиксели леќи со ултра широк агол од Sony IMX586 со видливо поле од 120 °, а 3х хибридни телефото леќи и 30x дигитален зум, на која е додадена камера со карактеристичен филтер за боја.

Исто така е присутно хибриден систем за стабилизација, која комбинира оптичка и електрична стабилизација за снимање на постабилни видеа. Покрај тоа, таа е исто така присутна 3-HDR технологија кој има повисок динамичен опсег што резултира во појасни, подетални и шарени снимки на задното осветлување.

Конечно, OnePlus 8 Pro е првиот уред на кинеската компанија со новата безжично полнење Warp Charge 30, што може да наполни 50% од батеријата од 4510 mAh за 30 минути. Покрај тоа, Warp Charge 30T може да ја наполни батеријата на 50% за само 23 минути.

Еве го целосен лист со податоци на OnePlus 8 Pro, во случај да сакате да ја освежите меморијата на хардверската опрема на овој интересен паметен телефон:

Заклучоци

За ова нов напис на OnePlus 8 Pro Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!