Прирачник за италијански Honor 20e: Преземете го во PDF

Цена и достапност Достоинство 20е

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете упатството Honor 20e на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за употреба на Honor 20e? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за Honor 20e PDF

Денес зборуваме за Honor 20e, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на Чест 20е и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Чест 20e италијански прирачник

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземете го италијанскиот прирачник за Хонор 20е.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството Honor 20e на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник за честа 20e на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник за Honor 20e PDF Преземање на италијански јазик

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

Пристигна на страницата, од списокот изберете го моделот Honor 20e.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • Чест 20е како да ја вметнете СИМ-картичката?
 • Чест 20е како да се отстрани вибрациите на тастатурата?
 • Чест 20е како работи?
 • Прирачник за упатства чест 20e
 • Чест 20e време на надополнување
 • Чест 20е како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • Чест 20е како да направите слика од екранот?
 • Чест 20е како да го користите Како да го користите?
 • Чест 20е како да се одговори?
 • Honor 20e како да вметнете двојна СИМ?
 • Чест 20е како да се конфигурира?

и многу повеќе!

Накратко 20e накратко

Со оглед на цената, јасно е дека зборуваме за една среден / низок паметен телефон која ги вклучува повеќето технички карактеристики на Honor 20 Lite, на пазарот веќе неколку месеци.

Паметниот телефон е опремен со Kirin 710F процесор спарен со 4 GB RAM меморија и 64 GB експанзивна внатрешна меморија.

Предниот дел го окупира а дисплеј 6,21-инчен IPS LCD екран со резолуција Full-HD + (1080 x 2340) и сооднос 19,5: 9.

Таму камера Предниот дел од 8 мегапиксели (f / 2.0) е сместен во рамките на капките. Ова е единствената разлика во споредба со HONOR 20 Lite, што монтира 32.

Секторот фотографски тој е завршен на задниот дел со главен сензор од 24 мегапиксели (f / 1.8), широк агол од 8 мегапиксели (f / 2.4) и последен 2 мегапиксели (f / 2.4).

На задниот дел, го наоѓаме биометриски сензор за препознавање на отпечатоци. Под телото, еден Батерија од 3.400 mAh.

Довербата е на софтверската платформа Андроид 9 прилагодено со ЕМУИ 9.1. Во овој случај, тие се присутни Google Mobile услуги (да, ги има сите апликации на Google).

Таму поврзаност вклучува WiFi: 802.11 b / g / n, WiFi Direct, Bluetooth 4.2, двојна SIM-поддршка, GPS, A-GPS, Glonass, NFC.

Еве го целосен лист со податоци за Honor 20e, во случај да сакате да ја освежите меморијата на хардверската опрема на овој интересен паметен телефон:

Заклучоци

За ова нов напис за Достиг 20е Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!